Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: Ten kontrast jest aż urzekający w tych okładkach jak lewicowa propaganda potrafi działać i nawet nie starała się o obiektywizm tylko po chamsku wręcz aż krzyczy jak jej ten człowiek był nie na rękę. Obrzydzić go za wszelką cenę i skojarzyć ze złymi emocjami. No cóż gazeta dla głupców a mądry zrozumie i wyniesie wnioski.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: @Marko_Polo1254: ten kolaż pomija dwa kluczowe fakty

1. Wiele okładek z Trumpem nie było takich "krzykliwych", ale najwyraźniej to niewygodne :) więc kolaż ich nie ujął

2. Wcześniejsze prezydentury Republikanów - Bush, Bush senior, itd. - nie miały tak nieprzychylnych okładek. Coś jednak wyróżnia Trumpa spośród nich wszystkich.

Ja rozumiem, że polska narracja prawicowa bardzo silnie subskrybuje plemienną wersję rzeczywistości, ale czy to nie jest pora na jakieś otrzeźwienie?
  • Odpowiedz
Wcześniejsze prezydentury Republikanów - Bush, Bush senior, itd. - nie miały tak nieprzychylnych okładek.


@FieryLuke: Wcześniejsze prezydentury republikanów nie miały również tak silnie zakorzenionych social mediów i wojen informacyjnych. W ciągu kilkunastu ostatnich lat świat zmienił się cyfrowo nie do poznania i porównywanie tak skrajnie różnych okresów technologicznych, i ich wpływu na politykę, jest skrajnie bezsensowne.
  • Odpowiedz
@Marko_Polo1254: myślę, że on był nie do przyjęcia po prostu dla wszystkich normalnych ludzi, widać do takich zalicza się redakcja Time. Trochę ciężko się pohamować, gdy wybierają ci idiotę na prezydenta i masz traktować go poważnie xd
  • Odpowiedz
@Marko_Polo1254: "ten kontrast jest urzekający", bo OP wybrały praktycznie tylko takie okładki, które pasowały pod tezę (plus jedno jak został ogłoszony człowiekiem roku). Była podobna liczba względnie "normalnych okładek", ale niestety jak zauważył @FieryLuke nie pasowały pod tezę, więc zostały pominięte :).
  • Odpowiedz
Ten kontrast jest aż urzekający w tych okładkach jak lewicowa propaganda potrafi działać i nawet nie starała się o obiektywizm tylko po chamsku wręcz aż krzyczy jak jej ten człowiek był nie na rękę. Obrzydzić go za wszelką cenę i skojarzyć ze złymi emocjami. No cóż gazeta dla głupców a mądry zrozumie i wyniesie wnioski.


@Marko_Polo1254:
Gluptaki - > Ten kontrast jest aż urzekający w tych okładkach jak lewicowa propaganda...
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Wklejasz mi to bo myślisz, że jestem fanem biuletynu PiSu czy jak? Spoko ale jednak sądziłem, że ten słynny "Time" ma więcej rigczu i dziennikarskiego poziomu niż ta gadzinówka PISu. Właśnie to porównanie pokazuje, że to ten sam poziom dna i dziennikarski ściek.
Dzięki, że udowodniłeś, że jeśli chodzi o dzinnikarski szlif to wSieci jest na tym samym poziome co TIME :)
  • Odpowiedz
Ten kontrast jest aż urzekający w tych okładkach jak lewicowa propaganda potrafi działać i nawet nie starała się o obiektywizm tylko po chamsku wręcz aż krzyczy jak jej ten człowiek był nie na rękę.


@Marko_Polo1254:
dobrze że prawicowa propaganda jest starannie ukrywana np w takim TVP na pierwszy rzut oka widać obiektywizm i profesjonalizm dziennikarski.
  • Odpowiedz