Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mechanikasamochodowa
#samochody
#subaru
Mireczki, co się mogło stać. Odpalałem wczoraj na kable samochód Subaru Forester w dieslu 2014rp. Trudno mi było odpalić ale za którymś razem w końcu załapał i odpalił. Tylko, że wyświetlił błąd sprawdź system emisji spalin. Ostatnio miałem ten błąd, jak nawalił zawór EGR, wymieniony został jakieś 2 miesiące temu. Popracował trochę na luzie i go zgasiłem. Później już odpaliłem normalnie, z własnego akumulatora. I już tego błędu nie wyświetla. Tylko, że odcina moc powyżej obrotów. Im wyższy bieg, tym niżej obroty do odcięcia mocy. Typu 2bieg koło 2000, 3 biedg już 1500 obrotów. I przy próbie dodania gazu dławi się. Bak na 3/4 a pokazuje 270km do przejechania, gdzie z reguły przy tym stanie paliwa jakieś 2 razy więcej. Spalanie mam gdzieś 2x większe niż zazwyczaj wg komputera. Czy coś mogło się spieprzyć od takiego odpalania, czy po mrozie powinno wrócić do normy?
  • 23
  • Odpowiedz
Popracował trochę na luzie i go zgasiłem.


@asasello: Nie wiem jak diesel, ale benzyna musi nie troche popracowac, ale przejechac kilkadziesiat kilometrow trasy. Check engine po takim czyms gasnie po ~50 kilometrach.

. Bak na 3/4 a pokazuje 270km do przejechania, gdzie z reguły przy tym stanie paliwa jakieś 2 razy więcej. Spalanie mam gdzieś 2x większe niż zazwyczaj wg komputera.


@asasello: Bo zresetowaniu trasy na zimnym? to normalne. Mi
  • Odpowiedz
Tylko, że odcina moc powyżej obrotów. Im wyższy bieg, tym niżej obroty do odcięcia mocy. Typu 2bieg koło 2000, 3 biedg już 1500 obrotów.


@asasello: Najprawdopodobniej paliwa nie dostaje tyle ile by chcial. Parafina w ropie albo zamarzla woda w filtrze. Nalej no porzadnego zimowego paliwa i zobacz. A bledy rozne mogly sie pojawic z powodu zbyt niskieho napieciia w instalacji przy probach odpalania
  • Odpowiedz
zawsze leję Verve, ale wuj wie, czy ona lepsza, droższa na pewno.


@asasello: no to masz odpowiedz. Malo kto to leje wiec zapewne masz paliwo "jesienne"
a nie "zimowe" i jak przyszedl mroz to masz parafine
  • Odpowiedz