Wpis z mikrobloga

Pijawki sklepowe w swoich marżach gołocą nas ile wlezie.
Zły jestem na te marże i chciwość sprzedawców, bo w końcu chciałem zmienić grafikę na wydajniejszą i nowszą generacyjnie (używam radeona rx 570 4gb), a tutaj taki wyzysk.
Nie pomaga też brak premier kart z najnowszej generacji w kwocie od 400zł do 1000zł.
Dlaczego firmy pomineły ten segment cenowy?
Gdzieś na mikro czytałem dyskusję odnośnie cen w Polsce i Holandii... i niby tam jest drogo, bo odrobinkę na nasze pieniądze wychodzi drożej.
W takim razie niech sobie taki Holender popatrzy ile on zarabia a ile my w Polsce.

Cena obecnie dostępnych rtx 3060 potrafi przekroczyć ~3000zł
A o cenie droższego rtxa 3070 nie ma sensu pisać. ~4000zł
Ceny z dnia premiery:
Nvidia rtx 3060 ti: 1899 złotych z podatkiem vat źródło Cena msrp: 399 USD
Nvidia rtx 3070: 2359 złotych z podatkiem vat źródło Cena msrp: 499 USD

#kartygraficzne #nvidia #amd #komputery #pcmasterrace
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kilo_wody_pod_stopa: nvidia nie sprzedaje w PL (podobnie jak google), dlatego tych kart nie bylo dostepnych u nas. Jak dla mnie ceny za rtx 3060ti byly akceptowalne na poziomie 2100-2500 (zaleznie od wersji i producenta) - porownujac je do ceny msrp i ceny z podatkiem o ktorej OP wspomnial.
  • Odpowiedz
@kermirz: @kilo_wody_pod_stopa: Może wreszcie ludzie zaczną patrzeć bardziej racjonalnie i nie będą się rzucać na sprzęt niezależnie od ceny. A jeżeli chodzi o ceny które teraz są na rynku to istne szaleństwo czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: No dobrze, ale aktualną cenę weryfikuje rynek. Jak dla mnie te karty mogły mieć nawet MSRP 100PLN, to w chwili obecnej nie ma żadnego znaczenia dla Janusza Olxowego czy Sebka Górnika - którzy wykupują wszystko jak leci. Pierwszy widzi, że kupi kartę z elektromarketu za x i puści ją bez problemu za x+300, x+500, a drugi myśli tylko jak tu dołożyć kolejne GPU do kopary. ETH obecnie przebija kolejne
  • Odpowiedz
@Pawci0o: aktualnie faktycznie szaleństwo. Za mój komputer, który ma teraz ze 3 lata kupiłbym o podobnych parametrach nowy w tej samej cenie. Jest to dosyć specyficzna sytuacja.
  • Odpowiedz