Wpis z mikrobloga

@Krejziismylife: XD no właśnie nie, są gry proste które polecam ale talizman to taka niby gra bo w rzeczywistości to kość decyduje o większości Twoich akcji

@lizakoo: w życiu bym nie polecił talizmana na start do planszówek bo większość ludzi zna monopoly chińczyka itp dlatego nie grają w planszowki pokazanie kolejnej gry tego typu która sprawa wrażenie bardziej nerdowskiej tylko ich utwierdzi że w sumie nic ciekawego gry nie reprezentują
@Krejziismylife: ale Ty nadal nie rozumiesz :D ja nie mam nic przeciw temu, że komuś się podoba Monopoly czy Talisman. Czy przy tej grze można się dobrze bawić? No można. Czy można te gry lubić? No też można! Ale czy to są kiepskie gry? No też oczywiście są xD I mi wyłącznie o to chodziło.
@lizakoo: digital edition jest całkiem spoko, o tyle na plus, że się szybciej gra. Talisman
@Cinkito: Ty nie rozumiesz. Akceptuje Twoje zdanie, że nie lubisz talismana. To może czas żebyś Ty zaakceptował zadanie innych? Nie staram Ci się tłumaczyć, że gra jest super. Po prostu mówię, że niektórym się podoba. A tu jeszcze gość mówiący o "argumentach" zaczyna wyzywać od dzbanów. Słoma nieco z butów wystaje
@Krejziismylife: ale Ty od początku nic merytorycznego nie umiesz napisać xD Ja od początku akceptuję wasze zdanie i jak piszę, nie mam kompletnie nic przeciwko temu żebyście sobie w ten talisman czy monopoly grali i się przy nim bawili. Gra się wam może podobać, każdy ma swój gust. Ale to nie zmieni faktu, że obiektywnie patrząc to jest słaba gra. Choćby skały srały to te gry nie będą dobre.
@Cinkito: widzę, że dalej to samo. W koło. Podam Ci przykład, taki żebyś zrozumiał.
Pada pytanie. Hej szukam samochodu do 15k, rodzinnego.
Wchodzisz Ty: Kup BMW M3 bo ma na torze świetne wyniki.
Tak, podałeś dobry samochód. Ale kompletnie nie na temat. I tak samo tutaj. Poza tym. Starasz się wmówić wszystkim, że Ty jesteś ekspertem i my mamy Ciebie słuchać. Bo Ty masz rację. Nie rozumiesz czegoś tak podstawowego, że
@Krejziismylife: #!$%@? XD talizman to ulubiona planszowa i się zezłościles że ktoś ją obraża? Ale wywód o niczym ładny napisałeś XD a to o m3 to szczyt XD co tu ma cena do czegokolwiek - jak już to talizman jest za drogi (do Twojej analogii z autami - kup pozłacanego malucha za 100k). Poza tym są inny gry które wyjaśnisz w 3 sekundy (biorąc pod uwagę fakt se nie wyjaśnisz talizmana
@Krejziismylife: to Twoja analogia nijak się ma do sytuacji i do tematu, ale spoko, jak Cię uszczęśliwia to fajnie.
I niech czerpią, bardzo dobrze, bardzo fajnie, że to robią, nijak mi to nie przeszkadza :D Ale czy to zmieni fakt, że to słaba gra? Nie xD
I to nie jest moja subiektywna opinia, to jest obiektywna ocena gry, która nie ma żadnej mechaniki oprócz rzutu kością.
https://boardgamegeek.com/boardgame/1406/monopoly
Jest to ocena ponad
@Krejziismylife: tylko, ze w tym przypadku to Talizman jest tak jakbyś proponował w tej cenie Fiata 126p , w budżecie się mieści, jeździłeś tylko tym więc wydaje Ci się, że jest fajny.

serio, Talizman jest po prostu na obecne czasy bardzo słabą mechanicznie grą. Ma, powiedzmy, jakiś klimat no i dla osób które nie grały w planszówki nie wymaga żadnego myślenia, więc niech będzie, że np. mniej się stresują, jest fun,
BMW M3


@Krejziismylife: tylko problemem jest to, że w cenie monopoly możesz kupić wiele równie prostych gier, które gwarantują lepszą rozgrywkę i dają graczom możliwość podejmowania decyzji.
Więc twój argument z samochodem za 15k i BMW jest totalnie z dupy