Wpis z mikrobloga

W robocie wymyslili testy na koronke co dwa tygodnie. #!$%@? to, jprdl. Niech sie to gowno skonczy ktorego nie rozumiem bo tysiace ludzi umiera, a ja #!$%@? karetek nie widuje, jezeli nawet widac jakas to 95% to smierc z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej ale wpisane covid albo #!$%@? dostaja na ulicy jakies trzesiawki po szczepionce. (typ lezal blisko mojego mieszkania)

Chory swiat sie tworzy, ach i co jest jeszcze lepsze? Te #!$%@? testy moga pokazac ze sie ma covida , nie majac go. Czyli dwa tygodnie w dupe pracy, gdzie bodajze sie mozna starac o 500f dofinansowania... a ja #!$%@? tyle w tydzien.
#uk
  • 20
@drGreen: wiekszym szalenstwem jest stworzenie problemu na skale panstwowa gdzie masa ludzi utracila prace, siedzi na utrzymaniu ludzi ktorzy jeszcze jakos sa w stanie ciagnac i pracowac a jak dlugo #!$%@? wie.

Najlepszym rozwiazaniem byloby uziemic osoby starsze a nie #!$%@? cale panstwo. Przykladowo w mojej pracy ktorej mnie #!$%@? przez covid glowny manager 70+, nie pozwalajacy sobie isc na emeryture bo on chce zarobic, itd a zarazem nie siedzi w
@blakker właśnie sie dzisiaj dowiedziałem że ojciec koleżanki mojej córki zmarł wczoraj 47 lat , poza tym siostrę mojej żony w Polsce też nieźle wirus przeorał teraz problemy z tarczyca podejrzenie cukrzycy , sąsiadka w Polsce zeszla w wieku 44 , to że akurat wokół ciebie nic się nie dzieje nie znaczy że tego nie ma.
@blakker: Problem jest, że nikt nic nie wie, nie wiesz czy bez zaostrzeń nie rozpleniło by się tak , że gospodarka padła by całkowicie na ryj bo nie byłoby komu pracować, nie wiesz i już. To, że starzy ludzie mają w dupie to fakt znany od stuleci, sam kiedyś taki będziesz. Ale to nie jest powód by ich mieć w dupie.
I na koniec ceny... to podziękuj brexitowi a nie wirusowi.
@iAmTS: a widzisz, tego nikt nie wie procz firmy ktora to zakupuje. Wiec moze sie okazac ze bede siedzial 2 tygodnie nie majac w ogole covida gdzie moj portfel sie wtedy zmiejsza gruboscia. Chyba ze UK bedzie chojne i bedzie dawalo mi kilka tych ich 500 plus.

P.S Wsadzanie mi czegos w nos nie jest przyjemne, a zarazem zmuszanie mnie przy tym zasmiecania telefonu aplikacjami gdzie maja moj numer tel, email,
wiele osob nie ma pracy.

@blakker: To trzeba godność w kieszeń schować i iść do supermarketu czy na magazyn na order pickera

Sweden pierwszy lockdown rozmyślają.

Szwedzi nie są debilami jak Anglicy, że mimo zakazu i tak grilla na 20 osób w ogrodzie odwalą. Poza stolicą, większośc mieszka w rozproszeniu, nie są tak skłonni do socjalizowania się, ect. I jak sam widzisz ich experyment się nie bardzo sprawdza skoro rozważają lockdown.
@Jofiel:

To trzeba godność w kieszeń schować i iść do supermarketu czy na magazyn na order pickera


Widac ze nie miales stycznosci z nagla potrzeba znalezienia pracy od czasu lockdownow. Na "magaszyn", "sklep spozywczy/supermarket" dodaja sie ogloszenia raz na ruski rok, a nawet jak masz ich np do tesco 10.... to na kazde jedno stanowisko masz 300-400+ aplikacji chyba ze mieszkasz na wsi. Ja mieszkam w miescie i na farcie dostalem
@blakker: u nas od 2 tygodni supervisor na wejściu sprawdza nam temperaturę i zapisuje w kajeciku. Już 2 razy miałam 37,5 (chodzę do pracy spacerkiem, więc się bardziej zmęczę) i nie zwrócili mi uwagi. Nie wiem czy oni mają jakieś inne normy odnośnie gorączki czy po prostu udają, że jest ok. Mamy tez obowiazek noszenia maseczek co jest dla mnie ultrachore. Zwłaszcza dla osoby noszącej okulary jest to uciążliwe, bo parują
@alinka123: U nas za kazdym razem na wejsciu jest badana temp. przez system. xD U nas stosuja sie do masek ze az maski znajduja sie na szyjach!

Zwłaszcza dla osoby noszącej okulary jest to uciążliwe, bo parują szkła.


Wiem sam musze miec okulary ale przez maski nie moge nosic okularow wiec slepy pracuje....

W dodatku kilka pracowników jest na kwarantannie bo miały wynik pozytywny.

Temp. moze byc przez przeziemienie lub tak