Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, szukam taniego #vps do hostowania scrapera w #python.
Co polecacie? Najlepiej możliwość kupna na miesiąc, bo nie wiem na jak długo będzie mi potrzebny.

#hosting #devops
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jarj: zależy, jak nie musi jakoś mega dobrze działać to może na nazwa.pl? Ja tam kiedyś za 60zł/rok miałem nawet spoko opcje i nawet w miare mi to działało, aczkolwiek widziałem też narzekania ich innych klientów więc może działać tak sobie :P
  • Odpowiedz
@abuson: Fakt, płatności są dziwne, ale opłacam raz w roku i mam spokój. Za 8zł miesięcznie nic lepszego nie znalazłem (ba, nawet nie znalazłem alternatywy w tej cenie). A wcześniej miałem kilka lat za 4zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
@rama88: Jak brałem tam serwer na fakturę to okazało się, że mają kolejny panel do obsługi faktur. Tak samo pogmatwany jak pozostałe (do płacenia, zarządzania), z osobnym logowaniem (jak pozostałe jeśli dobrze pamiętam :) ).

Faktury nie udało mi się tam znaleźć - dostałem ostatecznie na email po miesiącu.

Za ten ich system paneli unikam - szkoda życia. Do samych serwerów nie ma się o co przyczepić.
  • Odpowiedz
@jarj: jestem amatorem i przepraszam jak coś źle napiszę, ale mam pytanie. scrapuję kilka stron. część z nich jako, że generuje się w locie ogarniam przez selenium (chrom driver) więc potrzebuję środowiska graficznego. da się to robić inaczej? rzucisz jakimś linkiem? czy po prostu na vps zainstalujesz jakieś 'okienka'.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emitar: jak narazie mam jedną stronę którą scrapuje i muszę ją wyrenderować. Używam paczki requests_html, która odpala w tle chromedrivera. Czy będzie to działać bez środowiska graficznego? Nie wiem. Mam nadzieję. Jeśli nie to będę coś próbował z tym zrobić :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: dlatego chyba nie będę korzystał z GCP / AWS, a postawię na jakieś tradycyjne rozwiązanie. Projekt jest w fazie mocno testowej i nie chce narazić się na koszty.
  • Odpowiedz