Wpis z mikrobloga

Wyniki badania aktywności ekonomicznej ludności (BAEL) prezentującego dane przeciętne dla kwartału wskazują, że osoby aktywne zawodowo stanowiły w II kwartale 2020 r. 55,5% ludności w wieku 15 lat i więcej. Wskaźnik ten zmniejszył się zarówno w porównaniu z I kwartałem 2020 r., jak i w odniesieniu do II kwartału 2019 r. (odpowiednio 0,5 p. proc. oraz 0,7 p proc.).


@PanKompromitacja: co prawda widzę, że w tę statystykę wliczają też uczniów liceów
@PanKompromitacja: nawet optymistycznie zakładając, że wszyscy idą dalej na studia to tych potencjalnych uczniów dalej jest jakieś 3-3,5 miliona. Bierni zawodowo to dalej duża grupa. Trzeba też przyznać, że pewnie spora część z nich jest poza granicami kraju, ale nawet ci pracujący na czarno drenują budżet. Wszelkie programy socjalne wprowadzane przez ostatnie lata sprzyjają bierności zawodowej szczególnie wśród niższych warstw społecznych, które uczyniły sobie z tego bierny dochód.
@mojemirabelki: "W Polsce osób z niepełnosprawnościami, które mają prawne potwierdzenie niepełnosprawności, jest ponad 3 mln. W rzeczywistości jest ich dużo więcej – od 4 do 7 mln." - raport rządowy. Pracujący na czarno, nie mieszkający w Polsce, kobiety w ciąży i cała reszta składają się na te 13 milionów. Polacy nie są roszczeniowi - to tylko złudzenie wytworzone przez osoby sprzeciwiające się 500+. Nawet ten 1 - 2 miliony faktycznie biernych