Mija 16 kolejka bundesligi.

27 listopada 1971 roku Bayern naszpikowany reprezentantami RFN, którzy po zakończeniu sezonu zostaną także mistrzami Europy rozbija 15 w tabeli Borussię Dortmund aż 11:1

Wspaniała rehabilitacja po tym jak w poprzedniej kolejce mimo 2 bramek Mullera Bayern przegrał z Eintrachtem Frankfurt 3:2

Bohater naszej opowieści jednak nie zatrzymywał się i po tym meczu w pełni zasłużył na swój przydomek "Der Bomber". Strzela rywalom aż 4 bramki (m.in. dwie dokłada król bawarskiej kiełbasy Uli Hoeness a jedną "Cesarz" Beckenbauer).

Dzięki 6 bramkom w dwóch kolejkach 26 letni wówczas Gerd znacznie poprawia dorobek strzelecki z początku sezonu. Po 16 kolejce ma w nogach 90 minut w każdym spotkaniu i 17 goli na koncie.

17.01.2021 liderujacy Bayern podejmował przy pustych trybunach 8 w tabeli Freiburg.

Lewandowski już w 7 minucie strzela bramkę po podaniu niezawodnego nomen omen Mullera (Thomasa). To jego 6 mecz z rzędu z bramką. TORmachine! LewanGOLski!
Bawarczycy wygrywają ostatecznie 2:1 bo Thomas Muller do asysty dorzuca też bramkę.

Po tej kolejce Lewy ma 21 bramek i bije rekord pierwszej rundy sezonu. Mimo że zagrał tylko 33 minuty z "wieśniakami" w drugiej kolejce, schodził przed czasem w czwartej i piątej a w szóstej z Koln pauzował odpoczywając. Ma już 32 lata więc jest sporo starszy niż Gerd podczas swojego rekordowego sezonu.

Robert na tym etapie nad Gerdem Millerem ma 4 gole przewagi, poprawia też swój dorobek z zeszłego sezonu o dwie.