Wpis z mikrobloga

Są jakieś przeciwwskazania do mycia auta na myjni bezdotykowej przy dzisiejszej pogodzie? Mam na dachu cienką warstwę lodu, mogę go zmyć myjką, czy muszę skrobać skrobaczką do szyb? Zniszczę nią lakier? #samochody
  • 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaspil: jedz na myjnie ręczną a nie bezdotykową. Zapłacisz te 10 czy 20 zł więcej a auto nie dość że będzie lepiej umyte to i wysuszone i wytarte ściereczka od razu. Nie wiem po co ludzie w ogóle korzystają z bezdotykowych jak można raz na miesiąc podjechać na ręczną
Nie wiem po co ludzie w ogóle korzystają z bezdotykowych jak można raz na miesiąc podjechać na ręczną


@Radiativ: jest taniej i szybciej. Jak ktoś nie ma parcia na to, żeby auto wyglądało po myciu jak z salonu tylko po prostu, żeby nie było brudne (jak np ja) to bezdotykowa jest najlepszym rozwiązaniem.
Ale w taką pogodę nie jechałbym na żadną myjnię.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maly_Jasio: jak masz brudne ubłocone auto to taka myjka bezdotykową nic nie da. To tak jakbyś po deszczu mówił, że auto jest umyte. Niestety ale jak nie weźmiesz gąbki do ręki nie nie wytrzesz brudu to sama woda nie pomoże. A umówmy się, korzystanie ze szczot na bezdotykowkach to tylko niszczenie lakieru.
W każdym razie ja nawet w zimę jeżdżę na myjnie, ale nie trzymam auta na dworze więc nie mam
@kaspil: jeśli uszczelki zakonserwowane i zamki zabezpieczone smarem to innych przeciwskazań nie ma. nie przykładaj lancy do zamków aby nie napompować tam wody, bo mogą mimo tego przymarznąć, z 40 cm jest już bezpiecznie i myj - nic się nie stanie. ja regularnie myję swoje samochody co tydzień w sobotę bez względu na pogodę czy +35 czy -30.