Wpis z mikrobloga

Proszę serdecznie Mireczków o doradztwo w sprawie zakupu samochodu. Nigdy nie przywiązywałem większej wagi do auta, nie mam ulubionych marek. Nie lubię jak coś się psuje, podobnie odwiedzać mechaników. Jak coś się psuje to jeżdżę aż auto stanie.
Nie mam również większych wymagań co do rodzaju nadwozia, może za wyjątkiem, że nie chciałbym maleństw pokroju corsy czy fabii.
Lubię podtlenek biedy, grożą tymi zakazami stadionowymi dla diesli, a ja lubię podróżować bez ograniczeń.
Kwotowo chciałbym się wyrobić w 25k, maks mogę naciągnąć na 30k, celuje w samochody 2017 i młodsze.
Obecnie mam 3 typy:
- Hyundai I20 1.2 + LPGtq (wiem, że maleństwo ale podoba mi się wizualnie)
- Škoda RAPID 1.2tsi + LPG (najbezpieczniejszy wybór ale wygląda trochę przestarzale)
- Peugeot 301 1.6 + LPG (mieszane opinie, ma się co zepsuć)
Co kupić żeby mireczki szanowały?
#samochody #motoryzacja #cokupic #auto #hyundai #skoda #lpg
  • 16
  • Odpowiedz
@jonasz123: możesz dołożyć jeszcze Fiata tipo, ewentualnie jakąś Dacie. Obie marki oferują fabryczny gaz, zwykle wolnossące silniki na wielopunkcie. Te wszystkie 1.2 to uturbione wyżyłowane jednostki. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile kkm średnio robisz rocznie. jeśli mało to lajt. Z tych trzech twoich typów osobiście brałbym Hyundaia bo jest po prostu ładny. Rapid jest oklepany, po za tym ten TSI mi nie leży, 301 był tylko w sedanie, a
  • Odpowiedz
To zmienia postać rzeczy, ostatnio co patrzyłem na modele samochodów od 2018 to praktycznie każdy benzyniak uturbiony z bezpośrednim wtryskiem. Sam szukam ojcu jakieś kilkuletnie auto pod gaz. Chyba jeszcze toyota robi corolle, wcześniej aurisa 1.6 132km z kasowanym hydraulicznie luzem na zaworach. Ale to już trochę wyższy przedział cenowy.
  • Odpowiedz
@blooop i20 tak, 301 i Rapid są jednak większe, choć niewątpliwie budżetowe @jonasz123 żeby był szacunek na mirko, to tylko 20 letnia klasa premium ( ͡º ͜ʖ͡º) a na poważnie, jak chcesz coś większego i mocniejszego brałbym Peugeota, jak styknie Ci ten i20 z 1.2 to Hyundai. (Sam się niedawno z resztą z Hyundaia Getz na Puga 406 przesiadłem i Hyundai naprawdę bezawaryjny, poza alternatorem i rdzą
  • Odpowiedz
  • 0
@Bij00u A co mam mówić więcej? Tipo to budżetowe auto. Wykończenie tragiczne, tandetne. To auto idealne dla ubera. Byle jeździło, skręcało i hamowalo. Rapid z 1.2 tsi będzie dużo lepszym wyborem pod praktycznie każdym względem.
  • Odpowiedz
Rapid i Tipo są dupowozami. Testy niezawodności, nawet te propagandowe niemieckie, jednoznacznie na korzyść Fiata. Wersje wyposażenia Easy i Lounge bogate. Silnik 1.2 TSI vs 1.4 T-Jet kto chociaż ma trochę pojęcia wie, ze tego porównać się nie da. Co do LPG w Skodzie konieczny dotrysk benzyny-ok. 1,5 l/100km. Wygląd obu pojazdów - kwestia gustu.
  • Odpowiedz