Wpis z mikrobloga

Mam "weekendowego" kompa u rodziców:
I5 2500, 8giba ramu, hd7770 i dysk SSD. Działa to całkiem żywotnie, głównie i tak komputer służy do Skype i internetow.
Kupiłem nowy monitor z HDMI i za nic w świecie nie jestem w stanie zmusić go do współpracy. Po kablu HDMI czarny ekran, po kablu DVI-hdmi czarny ekran. Po VGA działa, ale obraz jest średni ;)
Monitor testowany i HDMI ma na pewno sprawne. Obstawiam że GPU coś odwala, więc myślę nad wymianą. Plus pograłbym w CS go;)
Na co mogę zmienić te hd7770 żeby to mialo sens i żeby nie przesadzić? Myślałem o jakimś Radku 270? Chętnie posłucham propozycji.
#komputery #pcmasterrace
  • 11
@voucher_z_biedry: integre w procesorze sprawdzałeś,aby wykluczyć kable? Jak jesteś zainteresowany to miałbym radeona 7850 1gb na sprzedaż. Między 7850 a 270 jest mała różnica wydajnościowa, a lepszych kart raczej sie nie oplaca wkładać bo procesor jest na obecne czasy słaby.
@voucher_z_biedry: E to nawet coś mocniejszego by łyknął. Tym nie mniej, jak chcesz maksymalnie tanio i głównie do Csa to coś takiego spróbuj może:
https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-1050-oc-CID99-IDI8TK2.html#89b4fa932f

Za 200 zł masz kartę z żadnym poborem mocy, zupełnie wystarczającą do csa w fullhd, ten model jest nawet półpasywny, wieć kompletnie bezgłośna kiedy nie grasz i jako, że to 10 generacja, to ma wsparcie dla sprzętowego dekodowania HEVC i VP9, chociaż o ile dobrze pamiętam,
@voucher_z_biedry: No, ta propozycja z filmikiem trochę podejrzana xd Swoją drogą, mam identyczną kartę i czułem, że warto dać za nią 550 zł, bo niska półka NV trzyma cenę po latach ze względu na to, że rzadko pojawiają się w niej nowe modele. Niski pobór mocy sprawia, że ludzie szukają ich do HTPC i jakiś starych złomków.

Po jakiś 3 latach sprzedając swoją kartę straciłbym powiedzmy 200 zł, ale z drugiej