Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam internet stacjonarny w Play działający na Vectrze z dynamicznym zewnętrznym IP oraz "router" technicolor cga2121 z pełnym dostępem do ustawień. Do routera po kablu mam podpięty Xbox, który krzyczy że jest za NAT'em. Przypisałem do Xboxa stałe IP - przekierowałem porty dla IP - bez zmian, dodałem IP do DMZ - bez zmian, włączyłem UPnP - Xbox krzyczy podwójny NAT. Przełączyłem technicolora w tryb bridge podpiąłem stary Linksys WAG320N, ustawiłem stałe IP dla Xboxa, dodałem do DMZ - eureka - działa. Jednakże WAG320N jest już leciwym routerem i nie ogarnia zbytnio sieci domowej po wifi bo działa albo w 2.4 albo 5 GHz, na 2.4 słabo to działa, 5Ghz nie wszystkie sprzęty widzą.
I teraz pytanie, bo zgłosiłem problem z portami do Play i mają wysłać technika, żeby podumał i teraz pytanie czy technik będzie w stanie ogarnąć te porty w technicolorze (najlepsza opcja), czy jednak będę zmuszony do zakupu drugiego routera - jeśli tak to co polecacie - konsola, tv (Netflix itp), 2 kompy, telefony i jakiś tam sprzęt peryferyjny.
#play #vectra #siecikomputerowe #router #pytanie #xbox #kiciochpyta
  • 5
@otacon: nat, temat rzeka ale doradzę tylko, choć możliwe, że to robiłeś aby przy każdym sprawdzaniu natu na konsoli ją resetować bo ja miałem tak że jak poprawnie wszystko ustawiłem to i tak wołał po teście, że ma coś nie tak a po resecie już wszystko dobrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Medonix: robiłem za każdym razem test NATu + jakiś open port checker przez www. Jak podpiąłem linksysa, po teście NATu konsola od razu wykryła otwarte porty.
@otacon: nie wiem ja tylko mówię jak było u mnie, u mnie test natu nic nie dawał, a gdy kompletnie nic nie zmieniłem i zresetowałem konsolę to nagle nat otwarty. No ale to tylko moje doświadczenia, nie mówię, że to pomoże.