Wpis z mikrobloga

Mirki! i Mirabelki! Potrzebuje pomocy! Szukam książki fantasy, najlepiej jakiejś dylogii lub trylogii (żeby cykl nie był zbyt rozbudowany jak np. cykl inkwizytorski), trochę wskazówek czego szukam:
- niezbyt duża i powszechna magia (ale obecna, chodzi o to, żeby nie walili w siebie za dużo czarami na każdym kroku i żeby nie było zbyt dużo smoków itd)
- Tolkien przeczytany
- Sapkowski (trylogia husycka i wiedzmin przeczytany)
- Piekara - zacząłem ale jakoś dla mnie to zbyt mroczne i złe, porzuciłem
- James Barclay (płacz narodzonych przeczytałem wiem, że to dość rzadkie ale w takim stylu czegos szukam (moze ktos miał okazje czytac to go naprowadzi)
- GRR Martin - nie czytałem ale obejrzalem caly serial pare razy wiec odpada
- Steven Erikson (ogrody księżyca zaczalem cykl i porzucilem) - za dużo skomplikowanej magii jak na mój łeb)
- czytam troche s-f ale nie bede tu wypisywać bo mam ochote teraz wlasnie na fantasy dlatego może rzuciło Wam się że nie wspomniałęm tu o jakimś oczywistym zajebistym dziele wiec dajcie znać proszę bo mam ochotę wlasnie zanurkować w świat fantasy

Mam nadzieje, że te wskazówki coś Wam podrzucą do głowy :) Z góry dzieki już mi kilka razy wykop pomógł więc licze ze i teraz.

#fantasy #fantastyka #ksiazki #pytanie #pomoc #czytaj #czytajzwykopem
pastorpastor71 - Mirki! i Mirabelki! Potrzebuje pomocy! Szukam książki fantasy, najle...

źródło: comment_1610797932v13inVFGFVue3hHHs4fQW8.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- GRR Martin - nie czytałem ale obejrzalem caly serial pare razy wiec odpada


@pastorpastor71: Ja bym jednak się zastanowił nad GRR Martin, serial praktycznie od drugiego sezonu już mocno ciął fabułę w stosunku do książek, a już od trzeciego w ogóle ją zmieniał. Także książki wsysają mocno. Tylko trzeba przyznać, że pierwszy sezon to był słowo w słowo książka, ale to szybko przebrniesz.
  • Odpowiedz
@pastorpastor71: "Płacz Nienarodzonych" ma kontynuację, chyba jednak nie wyszło w polskim tłumaczeniu. Myślałem, że nikt tego nie zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz sprawdzić Robin Hobb, ja za jej książkami nie przepadam, ale pasują do Twoich wymagań. Zaczynasz od trylogii Skrytobójcy.
  • Odpowiedz