Wpis z mikrobloga

#budujzchaferem

Który materiał budowlany jest najtańszy oraz nowy artykuł z serii "Budowa domu krok po kroku". To już 4 część :) Dzisiaj omawiam budowę do stanu surowego.

Z artykułu dowiecie się:

- Kiedy sprawdzać poprawność murowania ścian?
- Po co szaluje się rdzenie i słupy?
- Czym grozi złe zawibrowanie betonu?
- Na jakiej wysokości dać blat kuchenny? ;)
- Czy można zmienić wysokość, szerokość i usytuowanie okien już po rozpoczęciu murowania?
- Jakie stosować nadproża i stemple?
- Jaki wybudować strop?
- Czy murować ściany działowe czy wykonać ściany z karton-gipsu?

Zapraszam do czytania!

https://blog.poradnik-budowlany.com/budowa-domu-krok-po-kroku-czesc-4/

Film, w którym omawiam, który materiał budowlany jest najtańszy :-> https://www.youtube.com/watch?v=IIFVMyot_wY&feature=emb_title (link jest także w artykule)

Pozdrawiam,
Sławek

#budowadomu #budujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chafer a przygladales się może tematom ciepłego montażu okien? Jestem ciekaw tej kwestii na ile jest to dobre rozwiązanie a na ile marketingowa ściema?
  • Odpowiedz
@leopolis: Tak i będzie na ten temat artykuł. W megaskrócie rozróżniam 3 typy montażu:

1) Montaż nieprawidłowy (na piankę).
2) Montaż prawidłowy (z zastosowaniem taśm) - często nazywany ciepłym.
3) Montaż prawidłowy - okno w warstwie izolacji.

Podejrzewam, że piszesz o 3 typie montażu i moim zdaniem przy obecnych cenach, taki montaż nie jest opłacalny - koszty są wysokie, a oszczędność minimalna. Znacznie lepiej zamontować okna standardowo, ale dopilnować jakości
  • Odpowiedz
1) Montaż nieprawidłowy (na piankę).


@chafer: Dodam tylko tyle, że taki sposob montażu jest niezgodny z obowiązującymi przepisami tj. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawach techniczno-budowlanych :) co nie znaczy, że nie jest stosowany.
  • Odpowiedz
@ThorPL: Cóż, przepisy sobie, a życie sobie. Dzięki za uzupełnienie!
@official_mirek_account: Mam nadzieję, że w lutym, ale raczej pod koniec.
@Pawicaa: Ej, a co takiego paskudnego jest? Rok temu zmieniałem całą szatę graficzną i naprawdę myślałem, że się wszystkim podoba ;(

"macie paskudną"

Blog jest tylko mój i nikomu go nie oddam :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chafer: Ciekawy temat, z tego co wiem montaz na tasmy tez jest na piankę, a same taśmy maja zabezpieczyć niby piankę przed starzeniem się. Jeden z lokalnych wykonawców twierdzi, ze zysk z tasm jest niewielki i bez wysuniecia okien w warstwe izolacji nie ma sensu
  • Odpowiedz
@chafer:

Nie jest prawdą, że strop jakiegoś typu klawiszuje (spotykam się z taką opinią najczęściej przy stropach Teriva). To nie wina technologii, ale złego wykonania. Przykład: pod ścianami działowymi powinny zostać wykonane żebra rozdzielcze. Bez nich strop będzie w miejscu ścian bardziej obciążony, co będzie skutkowało pojawianiem się rys na suficie. Żebra rozdzielcze stosuje się też w zależności od rozpiętości – im większa, tym więcej żeber. Jeżeli obawiasz się błędów wykonawczych, wybierz strop innego typu, np. monolityczny, ale ustal to na etapie adaptacji projektu lub pracy nad projektem indywidualnym.


Zjawisko klawiszowania, czy też pękania jest trochę bardziej złożoną
  • Odpowiedz