Wpis z mikrobloga

#budujzchaferem

Który materiał budowlany jest najtańszy oraz nowy artykuł z serii "Budowa domu krok po kroku". To już 4 część :) Dzisiaj omawiam budowę do stanu surowego.

Z artykułu dowiecie się:

- Kiedy sprawdzać poprawność murowania ścian?
- Po co szaluje się rdzenie i słupy?
- Czym grozi złe zawibrowanie betonu?
- Na jakiej wysokości dać blat kuchenny? ;)
- Czy można zmienić wysokość, szerokość i usytuowanie okien już po rozpoczęciu murowania?
- Jakie stosować nadproża i stemple?
- Jaki wybudować strop?
- Czy murować ściany działowe czy wykonać ściany z karton-gipsu?

Zapraszam do czytania!

https://blog.poradnik-budowlany.com/budowa-domu-krok-po-kroku-czesc-4/

Film, w którym omawiam, który materiał budowlany jest najtańszy :-> https://www.youtube.com/watch?v=IIFVMyot_wY&feature=emb_title (link jest także w artykule)

Pozdrawiam,
Sławek

#budowadomu #budujzwykopem
  • 9
@leopolis: Tak i będzie na ten temat artykuł. W megaskrócie rozróżniam 3 typy montażu:

1) Montaż nieprawidłowy (na piankę).
2) Montaż prawidłowy (z zastosowaniem taśm) - często nazywany ciepłym.
3) Montaż prawidłowy - okno w warstwie izolacji.

Podejrzewam, że piszesz o 3 typie montażu i moim zdaniem przy obecnych cenach, taki montaż nie jest opłacalny - koszty są wysokie, a oszczędność minimalna. Znacznie lepiej zamontować okna standardowo, ale dopilnować jakości montażu.
1) Montaż nieprawidłowy (na piankę).


@chafer: Dodam tylko tyle, że taki sposob montażu jest niezgodny z obowiązującymi przepisami tj. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawach techniczno-budowlanych :) co nie znaczy, że nie jest stosowany.
@ThorPL: Cóż, przepisy sobie, a życie sobie. Dzięki za uzupełnienie!
@official_mirek_account: Mam nadzieję, że w lutym, ale raczej pod koniec.
@Pawicaa: Ej, a co takiego paskudnego jest? Rok temu zmieniałem całą szatę graficzną i naprawdę myślałem, że się wszystkim podoba ;(

"macie paskudną"

Blog jest tylko mój i nikomu go nie oddam :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chafer: Ciekawy temat, z tego co wiem montaz na tasmy tez jest na piankę, a same taśmy maja zabezpieczyć niby piankę przed starzeniem się. Jeden z lokalnych wykonawców twierdzi, ze zysk z tasm jest niewielki i bez wysuniecia okien w warstwe izolacji nie ma sensu
@chafer:

Nie jest prawdą, że strop jakiegoś typu klawiszuje (spotykam się z taką opinią najczęściej przy stropach Teriva). To nie wina technologii, ale złego wykonania. Przykład: pod ścianami działowymi powinny zostać wykonane żebra rozdzielcze. Bez nich strop będzie w miejscu ścian bardziej obciążony, co będzie skutkowało pojawianiem się rys na suficie. Żebra rozdzielcze stosuje się też w zależności od rozpiętości – im większa, tym więcej żeber. Jeżeli obawiasz się błędów wykonawczych,