Wpis z mikrobloga

Ząb na razie ok, ale #!$%@?ło się co innego.
Ze spłuczki do kibelka non stop cieknie woda. Chciałam zakręcić wężyk przy kibelku, ale po tym jak go dotknęłam zaczął przeciekać.
Zakręcenie głównego zaworu z wodą nie było tak oczywiste i na pomoc wolałam sąsiada. Więc teraz żeby mieć wodę gdziekolwiek w mieszkaniu muszę odkręcać główny zawór, szybciutko załatwiać sprawy i potem wycierać podłogę z tego, co nakapie z wężyka. A kapie za mocno żeby to zignorować.
A chciałam pranie zrobić. Teraz nawet 3 pary majtek w misce będzie ciężko uprać z odkręcaniem i zakręcaniem wody, a co dopiero wstawić pranie do pralki i mieć wywalone.
Miski pod wężyk nie podstawię, bo wężyk jest w rogu łazienki i nawet szklankę ciężko tam podstawić, a co dopiero miske.
#stancjabaza #pyramarudzi #hydraulika
Wiem, że to można naprawić i to nie filozofia, ale kurde no, czy ciągle coś musi się psuć, czy ciągle muszę mieć coś do załatwienia? (°°
  • 26
@PyraPrzeznaczenia: kiedyś zepsuła się spłuczka, ale na szczęście zepsuła się nie po robieniu tego co się robi, tylko chciałam spłukać wodę po myciu okien. ja stwierdziłam, że nie będę w tym grzebać, bo jeszcze coś zepsuję i będzie przypał. więc zadzwoniłam do właściciela. on przyszedł i naprawił i mnie wyśmiał, że hohoho przyszła pani inżynier i nie potrafi naprawić spłuczki. a ja mu, że hehe a potem nie oddałby mi pan
@PyraPrzeznaczenia: Trochę pakuł, jakiś kit uszczelniający i nowy zaworek do kibla. Do tego wymienić dzwon w spłuczce i będzie git. Wszystko to około 10-15 minut roboty. Jakbyś mi zbudowała kościół w ślimunach, to bym ci wymienił, bo to prościzna... ale nie zbudowałaś i masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blaskun sąsiad już mówił jak wyglądałaby naprawa i z racji tego że jest to bardzo wciśnięte w kąt to nie zamierzam sama szukać pomocy tylko zadzwonię do właścicielki i niech ona się martwi
@diogene musiałabym podstawić wysoki słoik, ale to i tak nic nie da, bo woda spływa po wężu i leci na ścianie i ścieka po ścianie :( a nie mam o co oprzeć
Może jeszcze wymyślę jakąś konstrukcję