Wpis z mikrobloga

Mirki czy po zakupie używanego samochodu od osoby prywatnej można zarzucić wadę ukrytą samochodu? Samochód po zakupie został oddany do mechanika na wymianę rozrządu, filtrów, oleju i został zauważony olej w płynie z chłodnicy. Chyba każdy wie o czym to świadczy. #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 29
  • Odpowiedz
@Qql3l3: jeśli udowodnisz że wiedział o wadzie i specjalnie ją zataił to tak, osoba prywatna inaczej niż firma, nie odpowiada za wady o których nie wiedział.
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym, biały dym z wydechu, "majonez" pod korkiem wlewu oleju - najczęstsze objawy UPG. Jeśli olej dostaje się do płynu to najczęściej jest to po prostu wymiennik ciepła. W sumie wystarczy zrobić test na obecność CO2 w układzie chłodzenia i masz odpowiedź :) na allegro +/- 20zł
  • Odpowiedz
  • 0
@RS64B: Ojjj, to mnie zaskoczyłeś. O tych testach to słyszałem ale czy zadziała też jak olej #!$%@? do płynu? W kazdym silniku znajduje się ten wymiennik?
  • Odpowiedz
@Qql3l3: to tzw chłodnica oleju, 90% silników ją posiada. Jeśli jest przedmuch w głowicy na tyle zeby coś z silnika poszło w płyn to pokaże na pewno :) No i tak jak pisałem wyżej, poza olejem w płynie są jakieś inne objawy?
  • Odpowiedz
  • 0
@RS64B: Nie ma żadnych innych objawów. A co do wymiennika ciepła to przecież też dostaje się olej silnikowy, tak samo jakby usterka była miedzy kanałami. Gdyby był przedmuch z komory spalania to rozumiem że CO2 by wskazało
  • Odpowiedz
@Qql3l3: kanały chłodnicze i olejowe są od siebie dość mocno odsunięte, więc myślę ze jeśli był by przedmuch - a tym bardziej jeśli auto było jeżdżone to raczej juz by poszło dalej :) te testery wykryją CO2 nawet w dość minimalnych ilościach. Duzo tego oleju w płynie masz?
  • Odpowiedz