Wpis z mikrobloga

@suluf: tak, czy owak, szanuję za kulturalną dyskusję, źle Cię w pierwszej chwili oceniłem, mea culpa. Poglądy można mieć różne, ale dyskusję na poziomie prowadzić trzeba umieć. Pozderki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cyberchosnek: co tam było w okolicach rewolucji po za Moskwa i Petersburgiem ? W dużej częściej rolnictwo i masa terenu którego nikt jeszcze nie wykorzystał

Fakt jest taki, że przy tym jakimi surowcami dysponuje Rosja to powinni być gospodarczą potęgą, więc nic dziwnego, że latali po kosmosie, szkoda, że tak krótko :D


@cyberchosnek: oni w sumie zawsze byli dziwnie zarządzani bo nawet za caratu tam było olbrzymie bogactwo i bieda jednocześnie. W sumie to ma wrażenie że obecna Rosja bardzo przypomina ta carska tylko bez tych wszystkich startych rodów
  • Odpowiedz
@suluf: tak, czy owak, szanuję za kulturalną dyskusję, źle Cię w pierwszej chwili oceniłem, mea culpa. Poglądy można mieć różne, ale dyskusję na poziomie prowadzić trzeba umieć. Pozderki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cyberchosnek: to chyba kwestia że wpadłeś w sam środek takiej trochę durnej dyskusji między utopijna wersja wolnego rynku i uproszczeń o gospodarce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Prosze o dokładny cytat gdzie pisze że ZSRR to prawie jak USA. No chyba że gdy pisze o sytuacji ROBOTNIKÓW i że nie była aż tak gorsza niż sytuacja ROBOTNIKÓW w SZCZYTOWYM okresie gospodarczym ZSRR. Nawet nie mówiać że mówie o rzeczach takich jak dostęp do edukacji, usług publicznych itp a nie bezpośrednio o kasie do ręki.


@suluf:

Ma pan dowud? xD I cytat masz
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: widzę o historii Korei też dużo wiesz. Komunistyczna północ trzymała się mimo że była zaorana po wojnie a południe nie wzmacniała gospodarkę ale praktycznie ja przestawiło poświęcając całe pokolenie. Serio rozmowa z tobą jest męcząca, nie dlatego bo jestem komunista albo jestem atakowany faktami. Po prostu masz w głowie jakieś zero-jedynkowe myślenie i z automatuu odrzucasz to czego nie lubisz jak złe. Porównujemy też kompletnie inne filozofię gospodarcze. Samo
  • Odpowiedz
@suluf:

Rozwinięcie komunizmu po reformach wolnorynkowych o czym zapominasz :-) i w sumie jakiś czas po reformach dopiero mozemy zauwazyc dynamiczny wzrost gospodarki chinskiej. Ale pewnie mi udowodnisz ze sie mylę :-)

Nadal nie dałeś żadnych dowodów na swoje tezy z d--y a mimo to krzyczysz ¯\_(ツ)_/¯

I nie mam myslenia 0-1 uwazam ze komunizm i centralne planowanie niedługo dzieki big data będzie miało większy potencjał niż obecny system gospodarczy
  • Odpowiedz
@suluf:

Jeśli nie dasz danych/ wykresów to proszę nie wołaj mnie bo wchodzę w dyskusję by się czegoś dowiedzieć a na razie nic nie wyniosłem z tej dyskusji

W linku masz GPD per Capita m.in.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: też pozdrawiam. Bo pisać o kompletnie innych filozofiach gospodarczych innych priorytetach i o tym że pisałem o konkretnej grupie ludzi. Serio wygrałeś ! Udowodniłeś że w komunizmie każdemu było z definicji gorzej. Ja na przykład cieszę się że kiedy wzrasta gdp to automatycznie mi to wpłacają na konto ;). No i komunizm jest zły z definicji i nie wolno nawet sugerować inaczej. No i w Chinach jest wolny rynek
  • Odpowiedz
@suluf i znowu dużo gadki brak dowodów.

Nawet pytałem kogo uważasz za robotnika i o jakich latach mowiles :-)

Możesz dac inny miernik oprócz gpd per capita proponowałem wskaźnik długości życia ale chyba też Ci nie pasował ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Gaku745: ej e odkryles koncept ze nie ma systemu idealnego, a kapitalizm to jedyne rozwiazanie ktore ma mniej wad napewno niz jakies socjalizmy? ty odpowiadasz czasem na zdjecie tego sklepikarza co chodzi po necie na jednym chudy i na polkach pusto a na drugim pelne polki i gruby brzuch? tak kapitalizm ma problemy, ale naoewno mniejsze niz ten caly socjalizm, widze cie w kazdy. komemntarzu zwiazanym z kapitalizmem.i mnie trzesie.od
  • Odpowiedz