Wpis z mikrobloga

Fanem Trumpa nigdy nie byłem ale to co się odjaniepawla z fb, tt, fb no i przede wszystkim z próbą impeachmentu DT jest żałosne.
Trump nie zmienił nagle retoryki. Dlaczego nie zablokowali go na początku kadencji, #!$%@? hipokryci. Dla nich liczy się rozgłos i pieniądze. Jakby trump wygrał 2 kadencję to zaden fejsbuk czy inne gówno nie tknęłoby jego konta.
A tzw. demokraci są demokratyczni tylko wtedy gdy wszystko idzie po ich myśli, gdy jest inaczej stają się dyktatem.
#usa #trump #wybory #bekazlewactwa
  • 19
@czarnapietruszka: to chyba prawacy są demokratyczni tylko gdy wszystko idzie po ich myśli, bo jak ktoś drze mordę po przegranych wyborach o sfałszowaniu, nie mając żadnego dowodu to można z 99% pewnością stwierdzić, że to jakiś prawak.

A dlaczego nie zablokowali go na początku, może dlatego, że o tym że jest trochę popieprzony wiedział każdy, ale nie odwalał tak jak po wyborach, pośrednio przez niego zginęły 4 osoby, myślę że to
@leobenos: blm to coś czego mój umysł nie pojmuje, i chyba nawet nie chce pojąć, ale w tym temacie trzeba odróżnić akceptację od podburzania.

Szczerze mówiąc nie śledziłem szczególnie dokładnie ani sytuacji z blm, ani wypowiedziami Trumpa (znam je tylko zdawkowo, co i tak wystarcza żeby stwierdzić że ten człowiek jest niepoczytalny), ale wydaje mi się że nawet jeśli politycy by nie komentowali blm albo nawet ich jednoznacznie potępili (co zapewne
@mecenasek89: odkąd Trump przegral wybory to cierpią wszyscy konserwatyści, nie bez powodu się od niego odcinają. A twierdzę że przez niego, dlatego że tworzy narrację sfałszowania wyborów, większość ludzi mu nie wierzy, ale część tak, i wśród tej części są fanatycy którzy zaatakowali Kapitol. W skrócie gdyby Trump nie gadał o sfałszowaniu, ludzie nie czuliby się oszukani, nie mieliby powodu protestować, a tym bardziej atakować Kapitol.
@General_Patton:

Jak mnie wkurza generalizowanie. Każda strona polityczna ma takich idiotów po swojej stronie i próba wybielenia jednej ze stron to czysty kretynizm.


Przecież ja tylko sparafrazowałem to co napisał OP. Osobiście też mnie coś takiego irytuje (niezależnie od strony, tak samo złe jest mówienie że wszyscy na marszach blm robią bydło, jak i generalizowanie że wszyscy na marszu niepodległości robią bydło), poza tym nie uważam się za lewaka, choć nie
to w pewnym sensie ograniczanie wolności słowa, ale z drugiej strony to co mówi ten pomarańczowy pajac można niemalże uznać za przestępstwo


@Faynem: Ja uważam, że to w pewnym sensie jest ograniczanie wolności słowa. Skoro w przypadku protestów blm nikt nie banował masowo ludzi namawiających do przemocy, to hipokryzją jest to co teraz dzieje się wokół Trumpa. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to prezydent i jemu trochę bardziej nie
@dwzz: mogę się zgodzić, że to jest w pewnym sensie ograniczanie wolności słowa, ale wolność każdego kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Sprawa zbanowania Trumpa jest złożona, nie popieram tego bezkrytycznie i widzę zagrożenie płynące z przyzwolenia dla wielkich korpo do banowania polityków itp. Nie wiem czy ta decyzja była słuszna, ciężko to jednoznacznie określić.

A co do ostatniego akapitu, to wydaje mi się że gdyby ktoś z
a dlaczego twierdzisz ze to przez Niego? Nie jestem fanatykiem i nie sledze wszystkiego na bieżąco. Trump nawoływał ludzi zeby weszli do Capitolu? Z tego co ja widzę to na tym calym zamieszaniu i demonstracjach zyskali demokraci a Trump ucierpiał


@mecenasek89: bo zrobił rally bardzo blisko Kapitolu, podgrzewał #!$%@? swoich republikańskich oszołomów tygodniami, POWIEDZIAŁ NA SPOTKANIU Z #!$%@? TŁUMEM ZE "IDZIEMY NA CAPITOL", "my" idziemy i pokażemy politykom/słabszym reprezentantom republikanów, ze
@Faynem: Może trochę źle wyraziłem się w tym akapicie ale nie chodzi mi tutaj o odwrócenie tej sytuacji w tak dosłowny sposób (poza tym, że ciężko wyobrazić sobie przykładowego Bidena stosującego taką samą retorykę :P). Bardziej o szerszy kontekst, tj. wykorzystanie ograniczenia wolności słowa przeciwko osobom, które popierają to co się obecnie dzieje.
Ogólnie rzecz biorąc masz rację - sprawa Trumpa jest bardzo złożona i nie da się na nią spojrzeć
@wladyslaw-krakowski: No dokładnie. Ja to postuluje od 2015 roku XD Social media wykreowały tego czlowieka na prezydenta więc too little too late. Zasrani hipokryci. Dokładnie ta sama sytuacja jest z pisem. Jedyne uczciwe wybory to wygrał duda za pierwszym razem. Reszta jest nieważna ^^