Wpis z mikrobloga

Dzięki postaram się. Napisze tylko że się mylisz.


@ando83: Nie zdążyłem odpowiedzieć na twój poprzedni komentarz ale spoko - nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Czarne owce są w każdym zawodzie ale generalizacja krzywdzi tych uczciwych.

Moja kobita w okresie regularnej pracy poza godzinami w sali siedzi na spotkaniach, radach, spotyka się z rodzicami, prowadzi zajecia rewalidacyjne, rozmawia ze szkolnym pedagogiem i psychologiem a w domu przygotowuje materiały (indywidualnie dla każdego dziecka dla którego jest wspomagającym), sprawdza prace, uzupełnia dzienniki i prowadzi korespondencję z rodzicami. Zrobiwszy sobie po pracy wolne żeby ogarnąć własne dzieci w domu - pracę kończy zwykle koło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@PanBulibu: niech maskę nosi. Ludzie pracują w sklepach, na magazynach, budowach i nikt im testów nie robi. W sklepie czy takim magazynie masz kontakt z masą różnych ludzi codziennie, a wszyscy chodzą do pracy normalnie cały covid.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: no coz, nie mozna cale zycie siedzirc w domu. I tak juz wystarczajaco krzywd zrobil koronawirus dzieciom. One powinny chodzic do szkoly, spotykac sie z innymi dziecmi. Jesli jej sie cos nie podoba to niech zrezygnuje z pracy
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Przez długi czas byłem z nauczycielką, która właśnie tak pracowała. Żyliśmy pod jednym dachem, więc widziałem to z bliska. Wg mnie to nie jest dobre - to jest de facto charytatywne trzymanie na barkach systemu, który powinien zapaść już dawno, ale jakoś się trzyma, bo na kilkunastu nauczycieli z przypadku jest jeden nauczyciel-pasjonat, ciągnący wózek. Podziwiam na poziomie indywidualnym, ale systemowo już niekoniecznie mi się to podoba.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Przykro jest mi to swierdzać ale jest po prostu głupia jeżeli tyle pracuje. Nauczyciel ma wyznaczony czas pracy przy pełnym etacie (pensum) jest to 40h tygodniowo i ni minuty więcej. Jeżeli pracuje więcej to znaczy, że daje się wykorzystywać przez system. Nie wyrabia się w czasie? No to trzeba zrezygnować z jakichś obowiązków bądź zatrudnić kolejną osobe.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: ale przecież testy dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych są w tym tygodniu.
I informacja była rozsyłana po szkołach.


Więc to, że nikt z jej szkoły nie zostanie zbadany jest winą szkoły ¯\_(ツ)_/¯
U mnie np są w piątek, że 15.01
  • Odpowiedz
@PanBulibu: moja żona uczy "wasze" dzieci od maja, nauczyciele wychowania przedszkolnego nie mieli takich wakacji i nikt nie robi płaku płaku na wykopie jak Ty, sytuacja jest powalona dla wszystkich ale nie należy się wywyższać
  • Odpowiedz