Wpis z mikrobloga

Przedsiębiorcy się buntują, PiS zamiast stworzyć jakiś konkretny plan powrotu do normalnej działalności woli jednak zabrać prawo do odmowy mandatu xD

Wymyślily sobie że jeśli nie dają rady zastraszyć przedsiębiorców to zastraszą klientów, bo kto normalny pójdzie do restauracji czy na siłownie wiedząc że otrzyma mandat który będzie musiał zapłacić. Oczywiście wysokośc mandatów też się zwiększy.

#koronawirus #bekazpisu
  • 30
  • Odpowiedz
Wymyślily sobie że jeśli nie dają rady zastraszyć przedsiębiorców to zastraszą klientów, bo kto normalny pójdzie do restauracji czy na siłownie wiedząc że otrzyma mandat który będzie musiał zapłacić. Oczywiście wysokośc mandatów też się zwiększy.


@Chuseok: Przecież skoro nie ma podstaw do zamknięcia biznesów to nie ma podstaw do nakładania mandatów na klientów, a skoro tak, to nie przyjmujesz mandatu, nawet nie podajesz swoich danych.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Pójdziesz raz, drugi, trzeci ci się odechce jak za każdym razem będziesz legitymowany przez policję i będzie nakładany mandat bez możliwości odmowy.

co nie znaczy że policja może legitymować ludzi jak popadnie na ulicy.


@Wlancznik: Taki sam mit jak to że policja nie może zrobić przeszukania bez nakazu.
  • Odpowiedz
@Chuseok: nakaz nie jest potrzebny, ale tak z dupy też se nie mogą przeszukiwać. Tak samo jak nie mogą z dupy zatrzymać auta do kontroli. Jakiś powód być musi.
  • Odpowiedz
to nie przyjmujesz mandatu

@Wlancznik: No właśnie o to chodzi że po nowelizacji nie będzie takiej możliwości.


@Chuseok: ale nie rozumiem, policjant przynituje mi ten mandat do czoła jakoś czy cos? Nie podpiszę go = nie przyjmuję.

Jeżeli to ma tak działać, że z mandatu usuną pole "podpis osoby ukaranej", a policjant wypisuje sobie mandat na dane randomowej osoby i w tym momencie ten mandat jest ważny to ja #!$%@?
  • Odpowiedz
ale nie rozumiem, policjant przynituje mi ten mandat do czoła jakoś czy cos? Nie podpiszę go = nie przyjmuję


@Tymajster: chyba nie do końca rozumiesz jak bardzo te nowe przepisy są #!$%@?: grzywna jest nałożona w momencie odebrania mandatu ALE

W razie odmowy odbioru mandatu lub odmowy albo niemożności pokwitowania odbioru mandatu przez ukaranego, funkcjonariusz sporządza na mandacie odpowiednią wzmiankę; wówczas mandat uznaje się za odebrany


Więc nawet jak nie odbeirzesz
  • Odpowiedz
@Chuseok: ale nie rozumiem, policjant przynituje mi ten mandat do czoła jakoś czy cos? Nie podpiszę go = nie przyjmuję.


@Dolan: Ech, ja prdlę...

Po prostu wylegfitymuje Cię, spisze dane, wypełni na blankiecie u siebie, że "mandat odebrano" i sobie pójdzie, a maszyna sądowo-urzędniczo-komornicza rusza. PODPIS NIE BĘDZIE POTRZEBNY.
  • Odpowiedz