Wpis z mikrobloga

  • 0
Mireczki, nie wiem co robić. Remontuje dom z lat 80 i jestem na etapie wyboru czy chce ogrzewanie podłogowe. Orientuje się ktoś z cenami? Hydraulik mi powiedział 110zl za metr z robocizną i materiałem, do tego 4000 za jakiś system mieszania + muszę zapłacić komuś za skucie i wylewkę. Konkretna suma sie robi, a ja nie wiem czy ceny sa ok, bo probowalem znaleźć jakiś system mieszania i najdroższy jaki znalazłem to 2000, a mnóstwo jest po 400, 500 i 1000. Mam myśli ze zostawię grzejniki, wymienie na jakieś ladnie wyglądające i tyle. Metrow mam około 61.

System mieszania musi byc bo na piętrze grzejniki na pewno zostają.

Gdyby cena byla do około 12 000 to bym bral , tak sobie sam kiedys wyliczylem, ale nie ukrywam, ze jestem zielony, a taka cena za sam system 4000zl troche mnie zaskoczyła. Do tego nowa podloga, jakas deska lub plytki, ech...

#budownictwo #budowadomu #ogrzewanie #remontujzwykopem #remont
  • 9
  • Odpowiedz
@itfind: Wylewka Ci nie jest potrzebna bo możesz zainwestować w podłogówkę w suchej zabudowie - mniej bałaganu i masz od razu izolację. Mi wycenili 160m podłogówki na ok 19k na gotowo z całym osprzetem, pompami, robocizną właśnie w suchej zabudowie. Plus jest też taki, że nie musisz się za bardzo martwić o nową podłogę - kładziesz na to matę i lecisz z panelami czy płytkami. Drewno jest izolatorem i niewskazane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@itfind: zupełnie szczerze, mam pół domu w podlogowce pół w kaloryferach i mi się przyjniej przebywa w pokoju z kaloryferami.
Ale to czysto subiektywne, nie potrafię powiedzieć jasno dlaczego.
  • Odpowiedz