Wpis z mikrobloga

Witam mireczki,
Kupiłem właśnie 1 wędkę spinningową, kołowrotek oraz plecionę.
Co jeszcze zakupić (oprócz podbieraka, szczypciec i rozwieracza)? Jakie przynęty polecacie do wędki 3-15g. Łowić będę raczej tylko na jeziorze z brzegu.

#wedkarstwo
  • 21
@potok555: torbę i pudełka na przynęty. Co do samych przynęt zależy jakie ryby chcesz łowić ale warto mieć obrotówki, wahadłówki, gumy (różne rodzaje i rozmiary), woblery.
@potok555 miarke ;) glowki jigowe, przypony stalowe/wolfranowe, mozesz fluocarbon ale na szczupaka nie da rady., Haki i ciezarki jesli bedziesz lowil na drop shota. Przynety
@potok555 tez mam ecusime :) microflex to parabola wiec na dropa jako tako mozna ale mozna tez lepiej :) ja lowie na drooa nieraz czulym feederem, grunt ze wyniki sa :) czyki rozumiem okon szczupak :) mozesz dac przypon cienki ale dlugi folframowy, glowka to zalezy od glebokosci lowiska, jak masz te 3m to i 5-7 da rade, jak wiatr to 10-12. Ja z drogich przynet juz sie przesiadam bo mi szkoda
@potok555 metr krawiecki, zapalniczka, uwalniacz do przynęt, przypony z przynęt polecam obrotówki ale nie oszczędzaj na nich kupisz najtańsze to będzie jedna na 3 pracowała. Wahadłówki, wirujący ogonek spinmada też całkiem spoko. No i ewentualnie jakieś gumy jak chcesz tanio to relax kopyto 2 i 3 cale.
@sisohiz we wklejance szczytowka jest pelna i cienka, bardziej czula ale mniej wytrzymala, mozesz ja polamac przy mocnym szarpaniu albo jak ci sie plecionka o nia zaplacze przy rzucie. normalnie szczytowa czesc wedki jest pusta w srodku.
Zamówiłem sporo przynęt i zrodziło się jeszcze parę pytań nt. prowadzenia przynęt.
1. Jest różnica w prowadzeniu gumy z zwykłą główką jigową a czeburaszką?
2. Jak prowadzić wobler pływający, a jak tonący?
3. Jak prowadzić wirujący ogonek?
4. Jak prowadzić cykadę?
5. Jak prowadzić wahadłówki?
@potok555 z czeburaszka po dotknięciu przez przynętę dna trzeba chwilę odczekać aż przynęta się położy. Przy woblerach jakiejś wielkiej różnicy nie ma. Wirujący ogonek to bardzo fajna przynęta można ją jednostajnie zwijać, łowić z opadu czy łączyć te dwie metody plus jest taki, że wirująca paletka zwalnia opad. Na cykady nie lubię łowić to się nie wypowiem. Wahadło to głównie na zawijanego raz szybciej raz wolniej bardziej doświadczeni też łowią z opadu.