Wpis z mikrobloga

@OZIMONSTER: Prosty tip - sklepy przy głównych ulicach, oddzielone od bloków mieszkalnych strefą biur, łatwy dostęp głownych ulic do autostrad.

Bardziej skomplikowany tip - planujesz miasto tak, aby mieszkańcy nie musieli daleko do pracy jechać. Jeżeli muszą, dajesz im komunikacje miejską. Dzięki temu odciążasz drogi, po których mogą jeździć dostawcze do sklepów. Koniecznie buduj wewnętrzny towarowy transport kolejowy, przez co odciążysz autostrady z ruchu ciężarówek.
@OZIMONSTER: Rondo musisz zbudować od wjazdu autostrady do wyjazdu i 3 odnogi, na strefę 1 fabryczną z 30% 50/60% mieszkalna 2, reszta handlowa na osobnych dzielnicach każdej odnodze 3.Najlepiej jednokierunkowe rondo, z resztą ogólnie musisz dostosować ruch na drogach tak aby nie było korków, masz do wykorzystania kilka typów drogi od jeno pasmowej do jednokierunkowej autostrady albo 6 pasmowa 2 kierunkowa, w #!$%@? jest rozkmina nie wyjaśnię ci tak wszystkiego tutaj
@OZIMONSTER: Ja podobnie buduję strefy handlowe przy głównych drogach, potem zostawiam trochę miejsca, tak 1-3 kratki, które obsadzam drzewami i w miarę szerokości robię ścieżkę dla ludzi lub rowerów, a potem mam strefę mieszkalną, która stoi przy wewnętrznej spokojnej drodze, jak to jest na osiedlach. Na screenie widzisz sklepy przy alei, a w środku zaciszne, nieprzejezdne osiedla.
Pobierz lunaexoriens - @OZIMONSTER: Ja podobnie buduję strefy handlowe przy głównych drogach,...
źródło: comment_16105406374Kcq9LECCvYp2Ut85WarwM.jpg