Wpis z mikrobloga

Przygotowałem dla Was zestawienie najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, Perle Pułnocy. W komentarzach wrzucę subiektywną listę wraz z adresami na mapach Google. Tu wyjaśnienie o co chodzi z #perlapulnocy https://www.wykop.pl/wpis/54633009/ludzie-ciagle-pytaja-o-co-chodzi-z-perlapulnocy-ot
Na koniec listy wrzucę link do znaleziska, będę wdzięczny za wykopanie, gdyż się napracowałem w weekend :)
#bydgoszcz
  • 105
7. Kanał Bydgoski
Kanał Panamski? W żadnym bądź razie. To Kanał Bydgoski jedna z największych inwestycji w XVIII wiecznej Europie. Jego budowa przebiegała w ekspresowym tempie, kilkudziesięciokilometrowy sztuczny kanał wybudowano w zaledwie 18 miesięcy, a śmierć poniosło 2 000 spośród 10 000 pracujących przy jego budowie robotników pochodzących głównie z Prus. Dzięki niemu możliwe było handlowe połączenie Odry z Wisłą. Pozwoliło to na silny rozwój najpiękniejszego miasta w pułnocnej Polsce. Obecnie kanał
Zielonykubek - 7. Kanał Bydgoski
Kanał Panamski? W żadnym bądź razie. To Kanał Bydgo...

źródło: comment_161045800444PP6tp7c764qnJ4xQSPmF.jpg

Pobierz
6. Hotel pod Orłem
Grand Budapest Hotel? W żadnym bądź razie. To Bydgoszcz i Hotel pod Orłem, magiczne miejsce w samym centrum najpiękniejszego miasta w pułnocnej Polsce Bydgoszczy. To XIX wieczny budynek był pierwowzorem dla słynnego filmu. Możesz scrollować dalej a możesz też pochylić się nad pięknem Bydgoszczy.
wpis pierwotny
Gdańska 14
Zielonykubek - 6. Hotel pod Orłem 
Grand Budapest Hotel? W żadnym bądź razie. To Byd...

źródło: comment_1610458063sLiZQhoKYxzWnyxe8UjUVv.jpg

Pobierz
5. Katedra w Bydgoszczy
Najstarszym zabytkiem miasta jest XV wieczny kościół - Katedra. Bardzo ładny, wiele pięknych zdobień i w ogóle, polecam każdemu wnętrze, ale ja nie o tym.
Bydgoszcz w czasie niemieckiej okupacji została włączona do III Rzeszy. Zlikwidowane zostały polskie szkoły, bezwzględnie karano za używanie języka polskiego, zdjęte zostały wszystkie symbole Polski w całym mieście. Wszystkie, poza jednym. Poza niewielkim Orłem w Koronie na rynnie dachowej Katedry, zamontowanym po odzyskaniu
Zielonykubek - 5. Katedra w Bydgoszczy
Najstarszym zabytkiem miasta jest XV wieczny ...

źródło: comment_1610458107KvQVVBNduK3RdZ7HyluxVr.jpg

Pobierz
4. Exploseum
Na terenie Bydgoszczy w czasie drugiej wojny światowej powstały jedne z największych niemieckich zakładów produkcji materiałów wybuchowych i zbrojeń, w których pracowało ponad 10 000 ludzi. Obiekty były bardzo dobrze zamaskowane. Niestety przetrwała tylko niewielka część zabytkowej infrastruktury, zachowały się jednak tunele, część budynków. W 2011 otwarto Exploseum, muzeum będące skansem niemieckiej architektury przemysłowej z okresu II wojny światowej wraz z podziemną trasą turystyczną oraz Muzeum Zakładów Zbrojeniowych DAG Fabrik
Zielonykubek - 4. Exploseum
Na terenie Bydgoszczy w czasie drugiej wojny światowej p...

źródło: comment_1610458158IFGAgtMMsDiTTQf3NnedMe.jpg

Pobierz
3. Spichrze nad Brdą
Spichrze z końca XVIII wieku przez wiele lat służyły do przechowywania produktów rolnych. Dziś mają jedynie charakter zabytkowy. Nie byle jaki. To Symbol Perły Pułnocy. Niestety 60 lat temu dwa spichrze znajdujące się obok spłonęły, ponieważ lokalne władze postanowiły przechowywać w nich lodówki, farby, kleje, co skończyło się tragedią. Obok spichrzów, nad rzeką, znajduje się rzeźba Przechodzącego przez rzekę.
wpis pierwotny
Grodzka 7-11
Zielonykubek - 3. Spichrze nad Brdą
Spichrze z końca XVIII wieku przez wiele lat słu...

źródło: comment_1610458256rHT1ePQH5iQ8TEEaEiwttB.jpg

Pobierz
1. Muzeum Mydła i historii brudu
Niektórzy uważają, że nie można być najciekawszym miejscem w Perle Pułnocy będąc muzeum, ale to nieprawda. Można, wystarczy w ciekawy sposób prezentować bliskie każdemu tematy. Na tym polega odpowiedzialność za miasto.
Przed Państwem najciekawsze muzeum w Polsce w 2015r. według National Geographic, Muzeum mydła i historii brudu. Jest w pyte. Każde zwiedzanie kończy się zrobieniem mydełka.
Wpis pierwotny
Długa 13/17
Zielonykubek - 1. Muzeum Mydła i historii brudu 
Niektórzy uważają, że nie można być...

źródło: comment_1610458337j3Ru4vmbcSZKBKVQwDiQ7F.jpg

Pobierz