Wpis z mikrobloga

@mowieprawde: To jest pewnie kwestia certyfikatów wbudowanych w wtyczkę które się pewnie kończą na dniu dzisiejszym i tym samym poświadczenia nie działają do self signing (czy coś, to jest mój strzał i dlatego jest 12 stycznia a nie 1 jak zakończenie wsparcia 31 grudnia)
@mowieprawde: To nie wiem, to co napisałem nie wyklucza się z tego - na jakiś historycznych wtyczkach może nie być tego kagańca. Z punku widzenia sysadmina nie wyobrażam sobie korzystania online z przestarzałych przeglądarek / systemów (usuwanie Flasha z systemu Windows będzie zaszyte w jednym z monthly security patch)
@mowieprawde: Było się matwić 3 lata temu.

Firmy wdupiły na zamkniętym silvercośtam, na zamkniętym flaszu. I bedą wdupiać, na czym tam zamkniętym jadą? Widevine? Bo zwsze dadzą się złapać na DRM, bo tak ich uczą prawnicy. Ale to nie powód je naśladować.
@Pawlosek: no widzisz, a ja właśnie z punktu widzenia admina włączam tego flasha dla klienta, żeby mógł sobie spokojnie pracować na jakiejs tam pomocnej aplikacji w necie

Jak ktoś szuka rozwiązania zapraszam na priv
@mowieprawde: Wszystko jest fajnie do pierwszego włamu i ponoszenia odpowiedzialności. Dla usług wewnętrznych na bezpośrednie polecenie przełożonego można robić takie dziury bezpieczeństwa, jak klient legitymuje się jakimś certyfikatami / podchwytliwymi umowami to warto zadać sobie pytanie - czy to się na mnie nie odbije?

Klient nasz Pan ale jak ktoś każe wystawiać połowę konfigu na 777 to ma być co najmniej mail od osób decyzyjnych o wyrażeniu zgody na takie coś.