Wpis z mikrobloga

Pytanko jak to wygląda ze sprzedażą na ebayu za granicę? Dostałem ofertę ze Stanów Zjednoczonych, mam podpiętego Paypala do konta i zaznaczone w aukcji możliwość wysyłki paczką pocztową priorytetową. Rozumiem, że musze dodać tracking gdzieś tam na ebayu. Zastanawia mnie, co się stanie jeśli paczka nie dojdzie w określonym terminie? Wysyłałem ostanio paczkę do Stanów do siostry(koniec listopada) i z uwagi na Covid, to ona od miesiąca nie opuściła Nowego Yorku(siostra mieszka w Dallas). Czy kupujący może wtedy żądać zwrotu pieniędzy, nawet jeśli Tracking pokaże że gdzieś tam jest ta paczka?
#wysylka #ebay #pocztapolska #paypal
  • 8
@pcela: właśnie tego się obawiam. Czytałem wiele historii, że kupujący praktycznie zawsze ma Paypala po swojej stronie. Boje się, że mogę zostać bez przedmiotu i bez pieniędzy, ale kupca za tę cenę której oczekuje, to w Polsce nie znajdę
@tomaszek1161: dużo zależy od kraju sprzedajacego i kupującego z mojego doswiadczenia. Wysyłalem z uk na prawie caly swiat, nigdy nieprzdgralem casa a mialem ich dziesiątki jak nie setki, zasadniczo paypal wie ze jak ktos u nich otwiera case a nie pod ebayem to sciema. Jesli wysylasz z PL do usa, a nie masz naprawde dobrej histori to calkiem spore szanse ze chca cie wydymac. Jaka to kwota? Pi razy drzwi.
@tomaszek1161: ciężko powiedziec, bo to wszystko w rekach kupujacego. Od jego uczciwości zalezy czy bedzie chcial cie wydymac czy nie, zasadniczo jesli otworzy ci case przez #!$%@? to wyjdzie na to samo. Mozesz dodac tracking itd ale jesli napisze ze nie to co zamowil to jestes w dupie. Mi raz #!$%@? powiedzial ze mam 3 dni zeby zorganizowac return labelsa z usa bo jak nie to kupujacy nie bedzie musial odsylac.
@barszczowo: retro zabawka z Power Rangers xD Morpher z jednego sezonu, ale nówka sztuka i nigdzie za bardzo już w tym stanie nie można go dostać. USA to główny rynek zbytu pod tego typu przedmiotów(w Polsce zbyt mało fanów skłonnych na taką cenę), ale chyba się wstrzymam w takim razie. Bezpieczniej będzie zorganizować sprzedaż na miejscu z USA, przez moją siostrę. Nie pali mi się ze sprzedażą, ale bardziej szkoda by