Wpis z mikrobloga

#mapy #mapygoogle #osm #openstreetmap #gps
Poleci ktoś coś do rejestrowania marszu na #android (Redmi Note 7) ? Wcześniej polecono mi tu OSMTracker i nagrał kilka tras, ale jest nieaktualizowany od 2019 i czasem lubi się wysypać.
Chodzę po różnych mało popularnych ścieżkach, bezdrożach i robię zdjęcia więc może też coś, gdzie mógłbym udostępnić i przyczynić się do rozwoju mapy. Przyjmę także inne tipy dotyczące poprawy działania gps, może jakiś zewnętrzny moduł gps na bluetooth?
Szukam też czegoś do wyświetlania wielu śladów GPS jednocześnie, z Google Earth i GPXSee są pewne problemy w tym zakresie. Zależy mi na czymś w rodzaju heatmapy stworzonej z wielu linii.
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramite: Strava da Ci prostą obsługę, heatmapy można wygenerować przez przynajmniej dwie zewnętrzne serwisy. Możesz dodawać zdjęcia ale obejrzą je tylko obserwujący Ciebie lub grupy do których dołączysz.

W Locusie możesz rejestrować trasę i patrzeć na podkład osm jeśli korzystasz. Z locusa też można łatwo eksportować do stravy.

Przydałby mi się taki serwis ze zdjęciami bezdroży, ale nie
  • Odpowiedz
@archive: Kiedyś próbowałem rejestrować trasę stravą, ale coś nie chciało działać, może ustawienia oszczędzania. Czyli rejestrować przez Locus, potem eksport do Stravy i potem jeszcze dalej? Przesyłam też pliki gpx na pc, może kiedyś na windowsa coś porządnego znajdę do heatmapy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramite: zależy czy Ci potrzebny ten locus, jak nie to możesz od razu stravą. Nie wiem czy jest ona najlepsza dla Twoich potrzeb, ale działa, jest wspierana, ma dużo użytkowników.
Generowałem kiedyś heatmapę na komputerze, ale jak teraz mam to automatycznie w przeglądarce to nie chce mi się bawić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramite: najprostsze rzeczy zrobisz przez przeglądarkę w edytorze Id, jest tam mały tutorial. Normalna edycja w programie JOSM, jak będziesz chciał to Ci znajdę filmik z podstawami.
Jeśli rzeczywiście są błędy to są tam dlatego, że ktoś źle wpisał. W historii można zobaczyć kto co edytował.
  • Odpowiedz