Wpis z mikrobloga

Co myślicie o tym mieszkaniu?
https://www.freedom-nieruchomosci.pl/oferta/19240-3685-OMS

w skrócie:
[+] 3 pokoje
[+] budynek z 2017 roku
[+] żłobek zaraz obok
[+] tramwaj 500m
[+] 7500 zł za m2
[+] całkiem niedaleko centrum w #poznan
[+] okna z 2 stron świata
[+] duży balkon z wejściem z 3 pomieszczeń
[+] cicha okolica

[-] brak miejsca parkingowego (parkujesz gdzie jest wolne)
[-] brak marketu w okolicy
[-] mieszkanie mało ustawne
[-] korytarz stanowi ok. 20% mieszkania

#mieszkanie #kupnomieszkania #budownictwo #nieruchomosci #mieszkania #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #mieszkaniedeweloperskie
becvvv - Co myślicie o tym mieszkaniu?
https://www.freedom-nieruchomosci.pl/oferta/1...

źródło: comment_1610372854dqyTnkxieZRgieNo23u5s3.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@becvvv: 3 pokoje na 50 m to jakaś żenada, aktualnie wynajmuję 49 m, mam 2 pokoje - to jest na styk (nawet dla dwóch osób) i czekam na przeprowadzkę na większe mieszkanie.

Duży balkon z wyjściem z trzech pomieszczeń

- no to masz od razu trzy nieustawne pomieszczenia, bo nie masz normalnego okna, tylko drzwi balkonowe w każdym.

Cena 7500 za rynek wtórny w tej okolicy i standard średni, powiedziałabym, że
  • Odpowiedz
@becvvv: dobra, jeszcze 'przeszłam się' po tej okolicy na Google Maps i wow, ulica wygląda jak ulica w mieście powiatowym (albo i mniejszym) jeśli chodzi o zadbanie, pełno jakichś dzikich magazynów, pustych działek i w bezpośrednim sąsiedztwie budynku wille cygańskie. Wow, naprawdę wow, gdzie wyszukujesz takie perełki? :) Ja bym się bała tam nawet iść ze sporym psem wieczorem na spacer...

Aa, edit, nie wiem co sobie w pierwszym komentarzu wkręciłam
  • Odpowiedz
3 pokoje na 50 m to jakaś żenada, aktualnie wynajmuję 49 m, mam 2 pokoje - to jest na styk


@noszfuck: Zależy od sytuacji. Sporo mieszkań tak w PRL budowano, bo była bieda, trzeba było szukać oszczędności w pieniądzu i metrażu, w małych metrażowo mieszkaniach były np. rodziny z trójka dzieci. Inżynierowie PRL wykonali wtedy symulacje matematyczne oraz analizy. Doszli do wniosku, że przy tak trudnych warunkach aby wycisnąć maksimum funkcjonalności
  • Odpowiedz
@rtp_diov: Ja rozumiem, że kiedyś inaczej budowano, ale mieszkanie z posta nie było budowane za czasów PRL, więc śmiecham z 3 pokoi na 47m :)

Poza tym, nigdzie nie mówię, że jeden duży pokój lepszy niż dwa małe. Wiadomo, im więcej pokoi tym ogólnie lepiej, ale bądźmy poważni i nie dajmy sobie wmówić, że w dzisiejszych czasach 3 pokoje na 47m w miarę nowym budownictwie są ok :)
  • Odpowiedz