Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy przerabiał ktoś ostatnio temat domowych serwerów NAS? Chciałbym takie coś sobie zainstalować w mieszkaniu - prawdopodobnie jestem zainteresowany marką Synology, na pewno chciałbym mieć na tym NAS RAID 1 czyli musi obsłużyć 2 dyski (najlepiej 4-6TB)

Fajnie jakby z dyskami udało się zmieścić w 2k albo przynajmniej dużo nie przekroczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macie jakieś propozycje albo modele do polecenia?
#pytanie #nas #komputery #siecikomputerowe
  • 5
@powaznyczlowiek: ja ostatnio szukałem i kupiłem na amazonie, ale 920+. Zależy co potrzebujesz, mi ram i wirtualizacja się przyda akurat. Po krótkim użytkowaniu mogę powiedzieć, że nawet na tym modelu w aplikacji Moments odtwarzanie video nagranego domyślnym kodekiem z iphone nie jest płynne.
@powaznyczlowiek: Mam Synology DS218 (bez plusa) i jako NAS robi świetną robotę. Niestety konwersja mediów już nie wyrabia, nie jest w stanie zapewnić rozsądnej ilości klatek jeżeli urządzenie do którego streamujesz nie obsługuje danego formatu/rozdzielczości i video wymaga konwersji w locie.

NAS i dwa dyski 4TB Toshiba N300 za £430, ale to już prawie 2 lata temu więc teraz powinieneś się bez problemu zmieścić w budżecie.