Wpis z mikrobloga

Bushcraft / paracord, 15 metrów za 6,5 zł / Hej mniejsze miasta takie jak nasz Tomaszów. Jeśli interesujecie się trochę bushcraftem to pewnie zetkneliście się już z paracordem – czyli tą mocną linką spadochornową. Różne są już opinie, że nie unosi tyle co deklarują szcewgólnie do pod dłuższym czasie używania itd. Nie bardzo mogę się do tego odnieść, bo po prostu nie wiem, zrobiłem tylko prosty eksperyment. Mi to jest właściwie jednorazowo potrzebne, potencjalnie potrzebne, gdybym musiał wychodzić z mieszkania / biura przez okno podczas pożaru. Chcę mieć po prostu zawsze przy sobie linkę której starczy na zejście maks z 9 piętra.

W każdym razie jeśli macie w pobliżu ten holenderski dyskont niespożywczy Action, a otwierają ich teraz dużo, to pamiętajcie, że jest w nich również paracord. 15 metrów za 6,50 zł nie kupicie przez internet, a na ziemi gdzieindziej to też nie jest częsta cena.

Na tej zielonej uwiesiłem się wczoraj na drążku w Nowym Parku Bulwary nad Wolbórką w Tomaszowie ponieważ PiS dał mi taką możliwość budując park, wcześniej były tu zarośla z menelami. No i prawie 100 kg uniosła. Ok 5 minut. Bez skakania, ale raz trzymając się rękami, a potem siedząc na niej jak huśtawce.

Dla mnie rewelacja. Polecam.

Są różne kolory. Z tego co pamiętam, to jeszcze oprócz tych niebieski, żółty, czerwony. Jaki by nie był to bym wziął, no ale jeszcze miałem wybór. Teraz jeszcze jakieś bezpieczne dla jej żywotności oznaczenie (mimo, że nie pożyczam, to często „wsiąkają” takie rzeczy :( ) i do codziennego plecaka. Widzę, że są markery do oznaczania lin, ale przyczaje się by kupić coś poniżej 5 zł.

Jeśli ktoś mógłby polecić jakiś dostępny w sieci samouczek jak się obwiązać na jednorazowe zejście podczas pożaru, będę wdzieczny za linki.

Dziękuję za uwagę.

#paracord #action #tomaszowmazowiecki #parkbulwary #bushcraft
E.....0 - Bushcraft / paracord, 15 metrów za 6,5 zł / Hej mniejsze miasta takie jak n...

źródło: comment_1610283661CQZHOHQP2wBIBNjxWAr7Jq.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@barwus: Galeria Tomaszów, idąć od gównego wejścia od Kauflandu lewy pasaż. A idąc od strony komina i galeryjnego parkingu w prawo. Czyli albo lewo albo w prawo ;) Nie zgubisz się. Nie zapomij ocenić Brideronki „Premium” obok sklepu Action z którego pochodzi ta linka paracord
  • Odpowiedz
@barwus: może też zerknij sobie na elementy nawiązujące do historii miejsca. Nad głowym wejściem jest instalacja przypomijające różnokolorrowe nici z krosna. W korytarach prowadzących do toalet są również grafiki szpulek. Przy główym wejściu przed częścią gastronomiczną z KFC itd, jest wkomponowany komin fabryczny.

Historia miejsca: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ady_Tkanin_We%C5%82nianych_%E2%80%9EMazovia%E2%80%9D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ETM97200: byłem dziś w tym action :) gdzieś zapodziałem mysz komputerową a już wiem żeby zaczynam poszukiwania od tego sklepu. Linki nie znalazłem więc zobaczę jeszcze jutro, przy okazji sprawdzę premium ;)
  • Odpowiedz
@barwus:

PO CO WBIJAĆ SIĘ W KOSZTY, SKORO STARA SPRAWNA GDZIEŚ LEŻY?

Myszki są czasem też w punktach wszystko za złotówkę, spory taki punkt jest vis a vis Domu Handlowego „Tomasz” w jednym z najstarszych domów w Tomaszowie – „Domu Bednarza z 1826 roku” Jeśli nie sprawiło by Ci to kiedyś problemu, będąc zalogowanym kiedyś na gmailu, kliknąć tam z 5 gwiazdek. Nie chodzi co tam teraz jest (chociaż dobrze, że
E.....0 - @barwus: 
 
PO CO WBIJAĆ SIĘ W KOSZTY, SKORO STARA SPRAWNA GDZIEŚ LEŻY?
...

źródło: comment_1615310167kuIOCQes6vro3ZwIwNxOut.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@barwus, wczoraj nie było linek paracordowych. regał wcześniej zwykle leży, na „Narzędziach” a nie „Podróżach” jak Ci wcześniej powiedziałem. Ale na razie nie ma. Przepraszam
  • Odpowiedz
@barwus: dążę do tego by móc spuścić się z 9 piętra. Jednorazowo. Na wypadek pożaru. Z tak wysoka pewnie się nie spuszczę nigdy (oby), ale tak z 2-3 metrów kiedyś popróbuje. Jest oczywiście specjalistyczny sprzęt, ale nie o to mi chodzi. Raz że ceny, ale dwa – to zajmuje torbę i trzeba o tym pamietać, zawsze ze sobą mieć. Docelowo chciałbym móc spuścić się za pomocą jedynie tych linek. Najbezpieczniej jak
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ETM97200: ja myślałem o tworzeniu przypinek do kluczy itp, jeśli chodzi i takie ekstremalne zastosowania jak te o których piszesz to chyba zadbałbym o sprawdzony paracord, a ten z action chyba się do tego nie zalicza
  • Odpowiedz