Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slapdash: istnieje pewien kanon i przyjęło się, że elfy mają gładkie, jasne cery. To tak jakbys krasnoluda zrobil teraz wysokiego i bez brody, no bo pokaż mi krasnoluda to pogadamy
  • Odpowiedz
@pedros92: pokażę ci nawet dużego krasnoluda: https://discworld.fandom.com/wiki/Carrot_Ironfoundersson

Ale to nie ja mam ci udowodnić, że krasnoludy mają być niskie - to ty się upierasz, że elfy nie mogą być czarne (czy driady, bo o nie też była afera).
Ponieważ nikt nigdy PRAWDZIWEGO elfa ani PRAWDZIWEJ driady nie widział, to ich wygląd jest tylko kwestią umowy i konwencji, ale pozostaje sprawą otwartą (krasnoluda też nie - idź Konopnickiej powiedzieć, że źle pokazała
  • Odpowiedz
dałem radę obejrzeć jeden odcinek, tak #!$%@? był ten serial.


@NaChuiMiTaCHata: no kurde miałem tak samo.

Jeszcze można dodać główną różnicę między serialem a książką w kontekście ras.

U Sapkowskiego nie ma rzeczy tylko czarnych i tylko białych. Elfy gardzą ludźmi i jak tylko miały okazję, to robiły masakry. Człowiek był dla elfa czymś pomiędzy zwierzęciem a śmieciem. Ludzie wygrywają, ale jasno jest pokazane, że obie strony są równie zepsute i
  • Odpowiedz
) to czepianie sie doboru koloru skory trzecioplanowej postaci jest wiecej niz slabe. W niczym taka zmiana nie pomaga i nie przeszkadza, ot jest. Serio to najmniejszy problem z serialem


Ale kolor skóry jest tutaj bardzo istotny, bo psuje spójność świata przedstawionego. Mamy tutaj pogromy, nienawiść rasową, mutantów którzy są nazywani odmieńcami i każda inność powoduje nienawiść.

I teraz mamy Czarnego i Białego którzy debatują nad pogromem nieludzi bo szpiczaste uszy i
  • Odpowiedz