Wpis z mikrobloga

W znalezisku pewnie przepadnie, więc wklejam mój hejt na polacką akcję #100otwartychbiznesow

Gratuluje wszystkim wykopkom konkretnego dowodu, że średnia wieku tego portalu to jest 15 lat.

Myślenie "na chłopski rozum", prostactwo na zasadzie "skoro czegoś nie widać, to znaczy, że tego nie ma" i brak refleksji nad tym co będzie dalej niż za godzinę. Jesteście gorsi niż Rednecy atakujący Kapitol i BLM razem wzięci.

Żeby nie zauważyć korelacji obecnego lockdownu z feriami, świętami i ogólnonarodowym wolnym to naprawdę trzeba mieć horyzonty dziurki od klucza. A gdzie tam, ucha igielnego.

Zwiększony okres mobilności = restrykcje dotyczące przemieszczania się, to chyba jest jasne i tak jest na całym świecie. Bez tego nikt nie będzie umierał pod płotem, za to powrotu kolejek do szpitala jak najbardziej można byłoby się spodziewać.

I wtedy te same osoby, które tutaj krzyczą hurr durr otwierać sklepy bo moja Vanessa chce loda, krzyczałyby hurr durr jak to możliwe, że jest tyle zachorowań i nic się z tym nie robi! Czemu nikt nie myślał na zapas! I wtedy też się znajdzie kilku "mądrych, którzy będą krzyczeli, że trzeba było myśleć i naprawiać służbę zdrowia wcześniej. Tutaj najlepszym komentarzem będzie to, że najczęściej są te te same osoby, które krzyczą że podatki to kradzież i 300zł składki zdrowotnej to dużo XDD

I najważniejsze w tej historii: bezczelność i typowo polackie "prawo dotyczy wszystkich oprócz mnie". Wiecie co by było, jakby jutro wszystkie firmy się otworzyły? Do końca tygodnia mielibyście swój wymarzony stan klęski żywiołowej. Po jego zakończeniu wielomilionowe odszkodowania wypłacane nie małym, rodzinnym firmom, tylko międzynarodowym gigantom typu McDonalds czy IKEA. Jak dobrze wiecie i często powtarzacie "rząd nie ma własnych pieniędzy", więc odszkodowania poszłyby z podatków. I tutaj znowu byłoby hurr durrr jak to moją ulice zrobio dopiero za 10 lat???? to na co ja płacę ( XD ) podatki?!?!?!

Oczywiście większość wypowiadających się tutaj nie rozwiązałaby krzyżówki, więc nie dziwi mnie to jakoś bardzo, jest natomiast tylko kolejnym powodem do splunięcia na demokrację, bo motłochu po prostu nie da się słuchać, a co dopiero wdrażać w życie ich "żądania".

Nie mówię, że należy się okopać w domu, bo COVID (na szczęście) okazał się lżejszy, niż sądzono, jednak poza samym koronawirusem są jeszcze rzeczy powiązane.
  • 32
W znalezisku pewnie przepadnie, więc wklejam mój hejt na polacką akcję #100otwartychbiznesow


@kaaban: Przekleje odpowiedź tu, bo pewnie komentarz zniknie pod moim albo Twoim zminusowanym komentarzem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gratuluje wszystkim wykopkom konkretnego dowodu, że średnia wieku tego portalu to jest 15 lat.


@kaaban: ale to juz każdy wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślenie "na chłopski rozum", prostactwo na zasadzie "skoro
@EkskoN: #!$%@? jak tamci co krzyczą, że pandema to wałek, też typek nie myśli, że to wszystko ma drugir dno
( ͡° ͜ʖ ͡°) chopek roztropek. Piwniczan z wykopu siedzac w swojej piwnicy nie widzi, że to właśnie małe rodzinne firmy plajtują, bo giganci nie potrzebują wsparcia, oni mają taki kapitał zakładowy że przetrwają ten kryzys, zresztą szykuje się coś o wiele gorszego ( ͡° ͜
  • 3
@Tytanowy_Lucjan: A co mają do tego "stare baby i kościoły"? Przecież tego nie bronie, też powinny być zamknięte, a godziny dla seniorów zniesione. nie zmienia to wydźwięku tego co napisałem. A że mam rację najlepiej świadczy twoje "nie zesraj się" i przekonanie, że ktoś zamyka siłownie dla beki. Ale żeby to wiedzieć musisz czytać więcej niż wykop
@Rabusek:

Do wprowadzenia lockdownu mamy mechanizmy, z których jeden nazywa się np. stan wyjątkowy. Sorry, ale skoro go nie wprowadzają, to nie chcą brać za straty odpowiedzialności. uspołecznianie strat i prywatyzacja zysków, czy jakoś tak.


Prawdziwa prywatyzacja zysków i uspołecznianie strat to będzie po wprowadzeniu stanu klęski, wtedy będziesz miał międzynarodową prywatyzację i narodowe uspołecznianie. Jesteśmy częścią globalnej gospodarki, potem za to wzystko będzie trzeba płacić odszkodowania. I wtedy nie będzie
To co postulujesz było od czerwca do października i wszyscy widzieli, jak się skończyło.


@kaaban:
czerwiec 2020 - 11k chorych
październik 2020 - 20k chorych

z tego co JA pamiętam to chorzy są przesunięci o dwa tygonie, działania w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu (do połowy września) nie miały w ogóle wpływu na peak w październiku. Ale ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dokładnie tak działały tutaj lasy,
@Rabusek: >https://www.ihrsa.org/improve-your-club/industry-news/university-research-gyms-are-low-risk-for-covid-transmission/

Trudno to badanie uznać za coś, czym powinien kierować się cały świat. Takie korelacje nie wskazują na nic, bo jest to zbyt krótki wycinek czasu + ludzie zachowywali się inaczej w marcu, inaczej zachowują się obecnie (aktualnie wszyscy mają w dupie pandemie i obostrzenia).

Prawdziwe badanie, na którym można się oprzeć, powinno pokazywać liczbę ZACHOROWAŃ na takiej siłowni i liczbę osób, które zaraziły się od momentu wykrycia zachorowań.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kaaban: Przedstawiciel rządu powiedział w oficjalnym wywiadzie, że "siłownie są zamykane, bo mają tam niskie sufity". (°°

Czy to nie jest ograniczenie dla beki?

Stare baby chodzą gdzie chcą i jak chcą, śpiewają tłumnie w kościołach i rozsiewają swoje wyziewy, ludzie na ulicach mają w dupie maski i zakładają je tylko jak widzą milicję w pobliżu, imprezy w domach się odbywają,