Wpis z mikrobloga

@ElCiesiel: Ten kubek przeżył nawet mojego starego pijanego, który pił w nim ciepłe mleko prosto od krowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) szklanki posiadam, a wiekszosc kubków mam z RCKIK za oddawanie krwi
Pro tip- bez brokuła pewnie byłoby jeszcze lepsze

Edit: nie moglem edytować postu. Dowaliłem jeszcze 73g awokado!
@Koniec_przegrywania: a nie pousuwasz mi wpisów jak się dowale? xD

Makro jest git. Węgle pod korek, ale ich źródła są OK. Ważysz koło setki, więc białko masz coś koło 8.5g/kg masy ciała, a to bardzo w porządku (chociaż przy redukcji powinno się chyba liczyć chudą masę ciała, czyli bez tłuszczu, ale bez przesady). Energia z tłuszczu coś koło 74% więc też git.

Odnośnie samych produktów, to popatrz krytycznie na skład szprotów,
@ElCiesiel: xD
Szprota już wziąłem, ale później poczytałem o sardynkach w PRZECIERZE pomidorowym. Nie znalazłem, już sklep rybny ogarnąłem z polecenia i będą jedzone sardynki, śledziu oraz makrela wędzona. Widziałem skład, ale nie sądziłem, że przy reszcie tak szkoda będzie mi tylu węgli w tym gównie..
Co do ogórasków, zrobiłem kilka słoików konserwowych i z 10 kg kiszonych.
Muszę różową namówić na konserwowe i soki z pigdy, a sam wpierdzielić kiszone.
A co z marynowanymi grzybkami? Można, prawda?


@Koniec_przegrywania: można

Jeżeli wliczona jest panierka (sam zacznę teraz liczyć) to jeszcze lepiej dla mnie :P


w 50g czystego mielonego mięsa ciężko by było znaleźć 5g węgli, więc z czegoś one tam muszą być. Ja do mielonych dodaje tylko jajko, przyprawy i odrobinę babki jajowatej. Ładnie się skleja i dobrze smaży.
@ElCiesiel: Ja dodałęm wyłącznie pieprz, sól, cebulę, troszkę majeranku i ... wodę
pierwszy raz na takim przepisie pojechałem. Kleiły się pięknie po wyrobieniu, smażyły też bardzo dobrze.
Może już nie wyglądają jak rasowe mielone- wiadomo czemu, ale dalej pyszne.