Wpis z mikrobloga

@ATAT-2 w filmiku od @ksiak fajnie porównano technologie.
Ja dodałbym do tego dwie rzeczy:
- dachy w technologii tradycyjnej lepiej są popularniejsze i lepiej odprowadzają wodę, w przypadku dachu płaskiego istotne jest odpowiednie zaprojektowanie odwodnienia, a następnie odpowiednio dokładne i szczelne wykonanie (z czym może być problem, bo niestety zarówno wśród projektantów jak i wykonawców może być problem z odpowiednią wiedzą i niestety niektóre ich rozwiązania mogą spowodować przeciekanie).
- jako wadę
Ale prawda jest taka, że zawsze w domu zacznie brakować miejsca i wtedy takie pomieszczenie na rzeczy które szkoda wyrzucić okaże się bardzo przydatne.


@Edi93: zgadza się, chociażby na kartony na niektóry sprzęt elektroniczny bez których nie da się go potem bezproblemowo wysłać na gwarancję tak aby był dobrze zapakowany.
@ATAT-2: oczywiście, że taniej... Jedyne co to cegieł pójdzie więcej, a tak to dach nie musi być ocieplony tylko strop, brak okien dachowych, co najważniejsze zyskujesz jakieś 30% miejsca. Licząc koszt m2 piętro wyjdzie taniej niż poddasze.
ktoś to już tutaj wrzucał, zatem podrzucę i ja


@ksiak: Czesto zachwalasz dach płaski, a wydaje mi sie ze jedna zasadnicza wade. Tej zimy mamy sporo sniegu, na moim dachu czterospadowym utrzymuje sie ponad 20cm warstwa i nie chce za bardzo spadac. W przypadku dachu płasniego trzebaby na niego wlazic i odsniezac, bo zakladam, ze ma swoj jakis limit. Warto to wziac pod uwage wybierajac takie rozwiazanie. Wiem, ze snieznych zim
@pwado w przypadku nowego budynku musiałoby zalegać około 50cm lodu jak dobrze pamiętam. Na filmie jest wspomniany problem śniegu na dachu i katastrofa z Katowic. Domu prywatnego to praktycznie nie dotyczy.
@Pwado: ujmę to inaczej. Jak na dachu będzie Ci zalegało 50cm lodu to uwierz mi, będzie to Twoje najmniejsze zmartwienie. Inna sprawa, na takim dachu możesz sobie zrobić trawnik i postawić jacuzzi. Teraz wyobraź sobie, noc, gwieździste niebo, pakujesz się w taką wannę, szampan, masaż wodny, żyć nie umierać. A przy dachu dwuspadowym sobie możesz co najwyżej do beczki wskoczyć.