Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Skoro ludzkie ciało zawiera przy masie 100kg zawiera ok. 10^1027 atomów to jeżeli chcielibyśmy kogoś teleportować na zasadzie wyjmij atom, prześlij, włóż na odpowiednie miejsce to teoretycznie potrzebne by było 10^1027 wątków działających asynchronicznie (wątek jakby odłożył atom mógłby wracać po kolejny), jednocześnie. Aby uniknąć jakiś przerwań w biciu serca ograniczmy czas takiej operacji (całej teleportacji) do 1 sekundy. No i teraz tak: te piękne atomy cały czas są w ruchu więc wypadałoby je troche spowolnić, czyli w tej 1 sekundzie wypadałoby kogoś sprowadzić do temperatury -273 stopni w 0.5s i zaraz odmrozić w kolejne 0.5 (pewnie obecnie nikt nie chce marnować tyle energii żeby sprawdzić jakie to miałoby skutki dla zdrowia ale to tylko dywagacje). Założmy więc nieruchomość tych atomów. Obecnie moc obliczeniową pokazuje się we Flopsach czyli 1 operacja zmiennoprzecinkowa na sekunde, obecne superkomputery mają maksymalnie po 415 petaflopsów (Fugaku - Japonia) czyli 415 * 10^15 operacji zmiennoprzecinkowej na sekunde. Zakładając że przeniesienie takiego atomu to nie jest jedna operacja a pewnie duuużo więcej (obliczanie położenia, śledzenie, konflikty, zderzenia itp) dajmy 1000 (krótka odległość) to potrzeba by było w #!$%@? więcej mocy obliczeniowej której nie chce mi się liczyć.


#fizyka #dywagacje #matematyka #teleport #heheszki #atom
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@MrFisherman nie mam pojęcia czemu ten wpis mi się pojawił po ponad roku, ale rozumiem czemu ktoś go zaplusował ( ͡º ͜ʖ͡º)

A najlepsze jest to, że nigdy się nad tym jakoś porządnie nie zastanawiałem i dopiero teraz doszło do mnie, jak daleko jesteśmy od teleportacji czegokolwiek bardziej skomplikowanego niż pojedyncza cząsteczka splątana z drugą.

Dobra rozkmina - tez bym #!$%@?ął na tym etapie obliczeniami xD
  • Odpowiedz