Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio moje krzesło do biurka, przy którym pracuję na co dzień zdalnie( #programista5k) zaczęło mnie zawodzić. A to sprężyna gazowa zaczyna sama opuszczać, a to blokada odchylenia nagle puści. Do tej pory korzystałem z czegoś w stylu (pic rel).
Zaczynam się jednak zastanawiać nad czymś nowym. I tu pojawia się moje pytanie: W co warto zainwestować? Zależy mi na tym, żeby było jak najwygodniejsze do długiej pracy, umożliwiało dobrą regulację i było siatkowane (nienawidzę skórzanych obić). Co sądzicie o czymś takim? Warto w to iść? A może macie jakieś inne modele foteli godne polecenia?

A! No i wolałbym uniknąć wszelakich "gamingowych" foteli z jakimiś dziwnym wzornictwem rodem z bolidu F1. Jakoś mi się to nie podoba.

#pracazdalna #homeoffice #fotelbiurowy #meble #ergonomia no i #programowanie (dla zasięgu, bo wiem, że wielu z Was też pewnie przez to przechodziło
Pobierz
źródło: comment_1610055960E1hyZBur2uq9i66F1C2piB.jpg
  • 42
@Chrzaszczu: Usiądź zobaczysz. Ja szukałem opinii w necie. A w końcu wybrałem coś innego i taniego, bo przypadkiem usiadłem i przebiło to co chciałem kupić.
@shaelix92 nie no, 185cm i 75kg, to chyba nie jestem knurem xD dzięki za ostrzeżenie
@fizzly Cieszę się, że rozumiemy się, jeśli chodzi o styl ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem o MARCUSie, ale chyba chciałbym coś z większą opcją regulacji. Aktualnie po 8h pracy trochę lędźwie mnie bolą, a nie chcę na starość chodzić garbaty, bo przycebulę na fotelu.
@tmtm No oczywiście przed kupnem będę chciał posadzić cztery
@tmtm:

(nienawidzę skórzanych obić)

Fotel otapicerowany jest skórą ekologiczną i tkaniną imitującą włókno węglowe


Niestety chyba odpada. Jakoś zwykły materiał jest dla mnie przyjemniejszy od takich "skór"
@Chrzaszczu: Dokładnie usiądź na jak największej liczbie foteli. Wybierz ten, który będzie najwygodniejszy. W końcu trochę czasu spędzisz na tym. I nie patrz na cenę. Musi to być fotel KONIECZNIE stworzony dla CIEBIE.
@shaelix92: nie, nic mi nie lata. Siedze albo w polowie leze na fotelu z nogami na podnozku i lokcie mam stabilnie na podlokietnikach w kazdej pozycji.
Nie rozumiem do konca co masz na mysli, ze opieram sie na nich...
Na nich tylko leza lokcie, rece opieram na klawiaturze / myszce