Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio moje krzesło do biurka, przy którym pracuję na co dzień zdalnie( #programista5k) zaczęło mnie zawodzić. A to sprężyna gazowa zaczyna sama opuszczać, a to blokada odchylenia nagle puści. Do tej pory korzystałem z czegoś w stylu (pic rel).
Zaczynam się jednak zastanawiać nad czymś nowym. I tu pojawia się moje pytanie: W co warto zainwestować? Zależy mi na tym, żeby było jak najwygodniejsze do długiej pracy, umożliwiało dobrą regulację i było siatkowane (nienawidzę skórzanych obić). Co sądzicie o czymś takim? Warto w to iść? A może macie jakieś inne modele foteli godne polecenia?

A! No i wolałbym uniknąć wszelakich "gamingowych" foteli z jakimiś dziwnym wzornictwem rodem z bolidu F1. Jakoś mi się to nie podoba.

#pracazdalna #homeoffice #fotelbiurowy #meble #ergonomia no i #programowanie (dla zasięgu, bo wiem, że wielu z Was też pewnie przez to przechodziło
Chrzaszczu - Mirki, ostatnio moje krzesło do biurka, przy którym pracuję na co dzień ...

źródło: comment_1610055960E1hyZBur2uq9i66F1C2piB.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@shaelix92: rzeczywiscie, staralem sie zrozumiec o co Ci chodzi i rzeczywiscie w jednej osi lataja od srodka do zewnatrz.
Ale to właśnie wymusza ergonomie, łokcie masz mieć cały czas w tym samym miejscu.

Nie zapieraj sie lokciami tylko siedz / lez na fotelu prosto. Nie krec lokciami.

Masz podlokietniki rowno z biurkiem?

Wiem juz o co Ci chodzi ale nadal nie moge zrozumiec jak Ty siedzisz na fotelu i co jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Orzeech: z chęcią obejrzę! Choć nie trzeba mi odradzać gamingowego, bo sam wiem, że to raczej produkt dla ludzi, którzy po prostu lecą na "dizajn" i taki styl, a nie funkcjonalność
  • Odpowiedz
@Chrzaszczu: mordo, ja u jednego z moich kontrahentów mam fajne krzesło, wygląda na takie za 600-800zł. Jutro się zapytam o model i Ci podam. Myślę że warte uwagi. Jakbym nie dał to się przypomnij. Ma prawie takie same funkcje jak ergohuman za 2k
  • Odpowiedz
@Chrzaszczu: jeśli Cię stać to kupuij krzesło ergonomiczne, ale które to najlepiej iść gdzieś i się przymierzyć. Gamingowe fotele się nadają jedynie na śmietnik i ten komentarz wyżej, o krześle z Ikea też.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yeloneck: wiem, że powinienem wziąć ergonomiczne i że powinienem się przymierzyć. Chciałem tu raczej się dopytać o modele które macie, znacie, jesteście w stanie polecić, żebym z rynku 10 000 foteli wybrał te, na których posadzę dupę i je wypróbuję
  • Odpowiedz
@Chrzaszczu: mam tą markę, nie wiem jaki konkretnie model, ale marka to :SITAG, tutaj jest w skórze (ja tam miałem z materiału): https://modnewnetrze.pl/pl_PL/p/Reality/148?gclid=CjwKCAiAouD_BRBIEiwALhJH6DCUmLQAVrLIqYFlg7tOVjsupABPGPocVJzhN1P5I26rkGBvTfVMixoCJCcQAvD_BwE

Różni się od ergohumana że jest przedewszystkim węższy, nie ma zagłówka i nie ma kontrolowanego odcinka lędzwiowego. Cała reszta (jeżeli chodzi o regulacje) to 1 do 1.
Autentycznie myślałem że to krzesło tańsze jest xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista5k2: póki co żaden. Okazało się, że wleciało mi ubezpieczenie auta i hajs zamiast pójść na wygodę pleców poszedł w wygodę wożenia dupy.

Poza tym tak, jak tu przedmówcy pisali: najlepiej będzie usiąść i spróbować, a przy aktualnych obostrzeniach to średnio z tym
  • Odpowiedz
@Chrzaszczu: ok. 1/70 uncji złota. Używajmy prawdziwych pieniedzy, a nie tych dodrukowywanych papierków, którymi sie mozna podetrzeć albo cyferkami na koncie bankowym, które jest dostepne póki bank nie splajtował i póki jesteś grzeczny
  • Odpowiedz