Wpis z mikrobloga

Uwaga Ktoś właśnie w bardzo sprytny i całkiem dopracowany sposób (naprawdę, brawo!) atakuje użytkowników poczty WP: https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-uzytkownicy-poczty-wp/

⚠️ Ostrzeżcie znajomych, nawet jak mają e-maile u innych dostawców, bo coś czujemy, że tan atak zaraz pojawi się w odmianach "na Onet", "o2" itp.

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #oszukujo
źródło: comment_1610033515hnOsaWxtFmBej9jBMnKxYs.jpg
  • 7
@HackYouToo: nie no pytam serio. Bo NB straszy w każdym artykule "pobrałeś i pożegnaj się z kasą z Banku" no i ja się pytam jak. Pobrałem, mam apkę Banku i co? Podsłucha mi dane dostępowe - czyli co odcisk palca? i co z tym zrobi jak telefon mam sparowany z kontem i z innego fona na konto się nie wejdzie. Zleci polecenie przelewu? Już to widzę jak apka sama się loguje
@virusriddle aplikacja może przechwycić kody jednorazowe, wyświetlić fałszywą nakładkę na ekran aplikacji bankowej prosząc Cię o podanie numeru klienta oraz pełnego hasła - to tylko przykłady, o których się słyszy.
@FHA96: co jej po kodzie jednorazowym jeśli nie ma dostępu do mojego konta bankowego (musiałaby pozyskać login i hasło i się zalogować z urządzenia, które jest dodane do listy zaufanych w myśl ostatnich zmian z PSD2)? W aplikacji bankowej nie logujesz się podając login i hasło tylko poprzez PIN albo poprzez odcisk palca więc jakby wyświetliła nakładkę "tej, podaj mnie login i hasło" to od razu jest spalona.
No chyba, że