Wpis z mikrobloga

Nie wiem co za idiota wymyślił system loota w #cyberpunk2077. Tony niepotrzebnych śmieci i ciągłe siedzenie w inwertory i zakładanie debilnych ciuchów w których wyglądasz jak clown bo mają 2 armora więcej. Bronie też by można całkowicie wywalić bo wszyscy i tak snajperką wolą grać albo mieczami. To miała być gra przełomowa a cofnęli się do roku 95 i diablo 1 z losowym lootem. A wystarczyło:
- rozwój postaci opiera się na modyfikacjach ciała, każda modyfikacja daje unikalne zdolności ale też ma jakieś wady aby człowiek na samym końcu nie został cyborgiem.
- w całym świecie są dostępne różne modyfikacje o różnych wyglądach, musisz odkrywać świat i rozwijać postać i mieć $$$ aby np. dostać dostęp do pozłacanej bionicznej nogi levelu 6
- ciuchy to tylko sprawa kosmetyczna i możesz je kupować w sklepach za $$$
- za $$$ można kupować bronie i modyfikacje do nich. Modyfikacje ciała mają też wpływ jak dobrze posługujesz się bronią. Bioniczne oko pozwala lepiej przybliżyć widok na snajperce.

no i najważniejsze czego nie ma w całej grze:
TRANSHUMANIZM - to, że w połowie jesteś cyborgiem wpływa na otoczenie i fabułę. Niektórzy nie chcą się z tobą zadawać, nie możesz przynależeć do jakiś frakcji a i fabuła powinna opierać się na tym problemie czy jesteś bardziej robotem czy człowiekiem.

I to wszystko wymyśliłem na poczekaniu a nie w ciągu 8lat tworzenia tej wspaniałej gry przyszłości.
  • 3
@ethics: Prawda Mirku, nie Ty jeden tak sądzisz ale teraz są takie gry. Mają być typowe, bez skomplikowanych mechanik aby ogół (niedzielni gracze) byli zadowoleni. Patrz cod, FIFA, far cry, assassin creedy, jedna ta sama mechanika. Inwestorom nie zależy na zadowoleniu a hajsie
@ethics: ostatni punkt bym #!$%@?ł. Wszyscy są tam naszpikowani technologią, a wątek ''czy to człowiek czy już robot'' raczej by mnie odepchnął, bo jest strasznie oklepany. Mam nadzieję że w jakimś dlc wprowadzą do sklepów te stroje które pokrywają całą postać, bo moja wyglądała jak jakaś bikerówa a nijak się to ma do byłego korposa, a w bandażach całą grę nie będę biegał.
@ethics: kwestia ubrań i wyglądu postaci szczególnie mnie zawiodła - już Wiedźmin 3 oferował pod tym względem ciekawiej wyglądające stroje, bardziej jednolite i lepiej wkomponowane w samą postać Geralta - tylko że różnica między Wiedźminem a Cyberpunkiem jest taka, że ten pierwszy nie miał oddzielnego trailera poświęconego stylom i wyglądowi ¯\_(ツ)_/¯