Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich trzeciego dnia #zagrubo2021.
Jak nastawienie?
Jaką aktywnością się wspomagacie? Pochwalcie się.
A może nie macie pomysłu?

U mnie m.in. orbitrek co drugi dzień. Aktualnie sesje po 30min. Niestety uraz kolana daje o sobie znać. Na szczęście po rehabilitacji jest nieco lepiej, bo rok temu na poziomie 7 nawet 10min nie mogłem przetrwać. Teraz próbuję bez szarżowania.
Kiedyś bawiłem się w rowerek, ale taniocha szybko zaczęła się psuć, ale przede wszystkim ciężko jest dobrać model z odpowiednim siodłem. A jak siodło jest złe, to trening może być mordęgą.

#zagrubo2021 #chudnijzwykopem #odchudzanie
akeyo20 - Witam wszystkich trzeciego dnia #zagrubo2021.
Jak nastawienie?
Jaką aktyw...

źródło: comment_1609970632HOuDZC8RHF4yHO91oQzUTy.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@akeyo20 wszystkim zaczynającym z 3 cyfr wagi, polecam rozważyć trampolinę w ramach kardio - nie obciąża stawów, wzmacnia core, można łatwo skalować natężenie i przygotowywać się do większych obciążeń na wiosnę - plus jest intuicyjna i nie trzeba myśleć cały czas o technice (jeśli ktoś nie ma wykoślawionych kolan ani upośledzonych wzorców ruchu, ma się rozumieć) - w sam raz pod oglądanie seriali.
  • Odpowiedz
@akeyo20: zobaczymy jeśli zacznie mnie coś boleć to przerzuce się na coś innego, jakoś bieganie najbardziej mi odpowiada ze wszystkich 'sportow'. Kiedyś gdy udało mi się dość sporo zrzucić również biegałem i w sumie nie miałem żadnych problemów.
Biegam mega powoli - tak na dobrą sprawę minimalnie szybciej niż jakbym szedł (robię to z pulsometrem żeby trzymać odpowiednie dla mnie tętno). Liczę, że wszystko będzie dobrze :)
  • Odpowiedz
@Dr_Killjoy jednym z przeciwwskazań do treningu na trampolinach jest nadwaga a Ty go polecasz ludziom z trzema cyferkami na wadze ()
Dla różowych w szczególności to zły wybór bo robi też masakrę z mięśniami dna miednicy.
  • Odpowiedz
@chixi

jednym z przeciwwskazań do treningu na trampolinach jest nadwaga


jakieś źródło tych rewelacji? Bo w badań z udziałem właśnie otyłych kobiet, nic podobnego nie stwierdzono
https://www.researchgate.net/publication/305497944_Effects_of_a_mini-trampoline_rebounding_exercise_program_on_functional_parameters_body_composition_and_quality_of_life_in_overweight_women

masakrę z mięśniami dna miednicy.


W sensie, wzmacnia je?
  • Odpowiedz
@Dr_Killjoy w sensie w osłabia co może skutkować bólami, nietrzymaniem moczu i kału oraz obniżeniem satysfakcji seksualnej.
Bardziej jednak ufam fizjoterapeutom uroginekologicznym niż randomowemu badaniu na grupie osiemnastu kobiet
  • Odpowiedz
@chixi:

w sensie w osłabia co może skutkować bólami, nietrzymaniem moczu i kału oraz obniżeniem satysfakcji seksualnej.


ale to może wrzuciłabyś jakieś dane na potwierdzenie tego? bo jedyne informacje z jakimi się spotkałem, to problemy u profesjonalnych gimnastyczek ćwiczących wyczynowo na trampolinach. Ale to jak sugerować problemy dotykające maratończyków komuś, kto planuje przebieżki po parku. Ale #!$%@?ąc, nie robiłem riserczu kupując trampoliną pod kontem wpływu na kobiece ciało, więc jeśli ktoś
  • Odpowiedz