Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszkam za granicą i rozważam przeprowadzkę do Wrocławia, znajomy tak zrobił i sobie chwali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mam bladego pojęcia ile się teraz zarabia w Polsce w IT i potrzebuję nieco informacji. Ile się tam teraz można dostać jako programista głównie Javy ze średnim stażem (~12 lat, przestałem już to liczyć). Ja potrzebuję ogólnych widełek, żeby ogarnąć, czy to się w ogóle opłaca.
To co piszą np. tu: https://justjoin.it/wroclaw/java to z grubsza prawda?
#wroclaw #programowanie #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff474c88e1c8b000b7ef8a0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AgresywnyPiwniczak: 12 lat, max jakieś 6000 brutto, ale na poczatku na pewno mniej. Praca za granicą na minus bo nie będzie można cię prześwietlić. Musisz tak z rok przepracować i udowodnić że coś potrafisz. Aha, i nie przysluguje ci dłuższy urlop, do stażu liczy się tylko czas przepracowany w Polsce.

Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: > Nie mam bladego pojęcia ile się teraz zarabia w Polsce w IT i potrzebuję nieco informacji. Ile się tam teraz można dostać jako programista głównie Javy ze średnim stażem (~12 lat, przestałem już to liczyć

To zależy. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To zależy jaka Java, jakie konkretnie technologie, czy preferujesz korpo czy software house, to zależy od Twoich zdolności negocjacyjnych i miękkich.

Ja mogę się
  • Odpowiedz
  • 0
Nie rób sobie tego, zdecydowanie odradzam to miasto jako miejsce do życia zwłaszcza jak nie jesteś do tego zmuszony sytuacją.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Nie znam się akurat na javie, sam piszę w PHP (Symfony 4/5, CI). Oprócz tego standard czyli relacyjne bazy danych. Elastic stack (ELK) w stopniu podstawowo/średnim, docker. No i jakieś inne rzeczy dookoła. W tak zwanej części "B" naszego kraju wyciągam 15k netto na b2b. No i sam mam 5 lat doświadczenia. Na tej podstawie mogę wysnuć wnioski, że ktoś kto "ogarnia" javę i ma te 12 lat expa spokojnie
  • Odpowiedz