Wpis z mikrobloga

176 380 - 2000 = 174 380
Grupa krwi - 0Rh+
Odznaczenia - Dawca przeszczepu, ZHDK II stopnia z krwiodawstwa
Udało mi się oddać ,,szpik" - komórki macierzyste z krwi obwodowej osobie chorującej na nowotwór krwi. Ze względu na fakt, że nie powinno się ujawniać bliższych szczegółów co do donacji nie wrzucałem dat i miejsca - mam nadzieję, że nie zbijecie mnie za to.
W bazie zarejestrowałem się 7 lat temu i od tamtego momentu cisza. Kilka miesięcy temu dostałem telefon, że znalazł się ktoś potrzebujący i czy chciałbym wziąć udział w dalszej części. Po zgodzie najpierw badania wirusologiczno-morfologiczne, wstępne na zgodność tkankową, potem wymaz na covid i w końcu dokładne badania w klinice m. in. z usg, rtg, dalszymi badaniami krwi. Po kwalifikacji trzeba było uważać na siebie żeby nie złapać infekcji i przyjąć czynnik powodujący migrację komórek do krwi - tutaj się chyba czułem najgorzej ze względu na bóle różnych części ciała, ale przynajmniej czułem, że działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sama donacja przypominała oddawanie płytek, tylko dłuższe, bo na fotelu spędziłem ok. 4 godzin. Można ruszać jedną ręką, więc można przeglądać mirko albo coś poczytać na czytniku. Biorca jest z zagranicy i prawo jego kraju nie zezwala na kontakt, więc nie będzie możliwości spotkania/poznania, ale i tak satysfakcja jest niesamowita. No i niesamowity wg mnie jest też fakt, że gdzieś na świecie jest niespokrewniony ,,bliźniak genetyczny".
#barylkakrwi #krwiodawstwo #dkms #czujedobrzeczlowiek
x-ray - 176 380 - 2000 = 174 380 
Grupa krwi - 0Rh+
Odznaczenia - Dawca przeszczepu...

źródło: comment_1609884155ButTCnRdOWQKb929n6nEFG.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@SebaD86: Zajebiście się czuję. Nie wiem czy trolujesz Sebo czy serio to piszesz, ale wojna skończyła się w '45. Nie życzę Tobie żebyś się znalazł w podobnej potrzebie.
  • Odpowiedz