Wpis z mikrobloga

Należało by dodać że w B 17 latającej fortecy. Dwa w wieżyczce obrotowej u dołu maszyny i trzy nie do końca jest to prawdą. W sumie strzelec leżał zmieniając pozycję obracając wieżyczką.
  • Odpowiedz
@Pitrso: Twierdzisz, że WKM 12.7, którego pocisk przeciwpancerny jest w stanie przebić BMP-1 nie był w stanie uszkodzić myśliwca? Ciężkie bombowce zestrzeliły całkiem sporo niemieckich myśliwców. Co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę ile samolotów w formacji mogło prowadzić ogień.
  • Odpowiedz
@Maverick86a: Ty na serio właśnie podałeś przykład karabinu zaprojektowanego w 1999? Bez zawahania twierdze ze nie byl w stanie uszkodzic niemieckiego Messerschmitta podczas alianckiego rajdu na Drezno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ManyCalavera:
Wprost ze snu matki wpadłem w Państwo; w jego brzuchu
Kuliłem się, aż mokrą sierść szklił mi całkiem
Lód. Sześć mil ponad ziemią, śnionym przez nią życiem,
Zbudził mnie czernią ostrzał i koszmar myśliwców.
Po śmierci wypłukali mnie z wieżyczki szlauchem.
  • Odpowiedz
@Maverick86a: @Pitrso: @Syskiev: Gdyby wieżyczka była bezużyteczna to raczej by jej nie montowali. Jeśli się nie mylę to były tam karabiny Browning M2, które stosowano w wielu pojazdach (np. na statkach jako ochronna przeciwlotnicza). Gdyby nie były skuteczne to pewnie nie byłyby tak popularne.

Co do samej wieżyczki to ciekawy fragment z wiki:

Miała ona średnicę siedemdziesięciu pięciu centymetrów, strzelec wsuwał się do niej, kiedy samolot
  • Odpowiedz
@Pitrso: Nie wiem co to była za książka, ale brzmi jak niezła bzdura.
Atakując formację bombowców pilot myśliwca celował w najbardziej witalne elementy samolotu, czyli np silniki.
Jaki sens miałoby ryzykowanie, żebty zabić jednego z kilku strzelców w bombowcu -_-
Co do skuteczności ich km-ów to też lepiej takich głupot nie pisz, strzelcy mieli potężne 0.5 calowe browningi , które jeśli trafiły to robiły sieczkę z podanego przez Ciebie Messera.
  • Odpowiedz