Wpis z mikrobloga

#!$%@? siedze ostatnio u znajomych a tam 2 p0lki (raczej z tych z tych rozgarniętych i daleko im do Karyn) mówią wprost, że ich faceci zaimponowali im posiadaniem samochodu i tym, że wynajmują samotnie mieszkanie i 'sobie radzą'. Jedna z nich ładnie ubrała w słowa ze jednego jak zobaczyła to bez wymiany zdań wiedziała ze sie z nim spotka (pierwsze spotkanie mieli u niego na kwadracie po wymienie paru wiadomosci na FB).

Oczywiscie to są te same laski, które w innych rozmowach zarzekały ze liczy sie charakter, dobre serduszko. Oczywiscie chłopaki z poker facem słuchali tego bez zmarszczenia ryja.

Tak jest mireczku. Używana fura i chata za 1,5k miesięcznie dodaje Ci do charakteru i dobrego serduszka.

Trochę zapusciłem blackpilla do rozmów ale tyle zeby nie doszło do kłótni. Argumentów zwrotnych nie było bo loszki wiedziały że z femoidami problemu nie mam.

Zrobiło się niezręcznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#blackpill #p0lka #rozowepaski #zwiazki
  • 160
  • Odpowiedz
@Micros: jak masz 20 lat to wystarczy pokój z dala od rodziców. A to programowanie to tak nie do końca, po prostu kiedyś ludzi nie było stać na niezależność i mieszkali w wielopokoleniowych domach od poczęcia aż do śmierci.
  • Odpowiedz
nie ma tu nic do rzeczy ile ma na koncie i czy odkłada na wymarzony dom.


@welin: czyli będziesz poważny jak #!$%@? pół pensji na wynajem, ale już jesteś niepoważny kiedy odkładasz hajs mieszkając z rodzicami i potem dużo łatwiej ci np. właśnie kupić jakąś nieruchomość XD
  • Odpowiedz
@welin no tak, ale pokoj to jakies 1k pln co miesiac tak? To trzeba miec z pol etatu aby na to zarobic, a gdzie jedzenie, rachunki itd? Studia dziennie? No moze byc ciezko to pospinac bez pomocy -z zewnatrz-.

Imo wlasnie to jest programowanie spoleczne na konsumpcyjny styl zycia wlasnie, a telefon to pewnie tylko iphone, bo inaczej jestes niemodny?
  • Odpowiedz
@Micros: czy Ty właśnie masz do mnie pretensję o to, że kobiety lecą na facetów, którzy nie mieszkają z rodzicami i ogarniają dorosłe życie bez pomocy ludzi z zewnątrz, są mobilni i zarabiają tyle, żeby pozwolić sobie na takie życie, a przynajmniej tworzą takie pozory?
Owszem, konsumpcyjny tryb życia to domena późnej nowoczesności, ale nie nazwałabym tego programowaniem społecznym. Chwała Tobie, że masz świadomość pewnych mechanizmów i zamierzasz się im
  • Odpowiedz
@vauecki: o ile gwałt można udowodnić tak bardzo ciężko kest udowodnić związek oparty na kasie. Babka powie, że Pawełek jest taki mądry i czuły i dlatego go kocha i co?
Tak więc o ile racja - instynkty można kontrolować, ale kobietom się to nie opłaca w tym przypadku.
  • Odpowiedz
nie doszukiwałabym się logiki w normach społecznych, one po prostu funkcjonują


@welin: aha, czyli łyknij wszystko jak pelikan bo tak trzeba i już XD. Bez sensu jest takie za wszelką cenę parcie na mieszkanie samemu, chyba, że w chacie jakaś patola.
Trochę rozumu - po co masz wyrzucić na dzień dobry pół pensji (a zakładam, że rozmawiamy cały czas o młodych ludziach, zaraz po 20 czy przed 30) na wynajem?
  • Odpowiedz
@TestoDepot: jednym z głównych założeń postmodernizmu jest dążenie do indywidualizacji za wszelką cenę i właśnie tej niezależności, nawet jeśli wymaga to od jednostki bycia zupełnie takim samym jak cała reszta i podążania za trendami. To marki nas określają, to one nadają nam status i poczucie indywidualizmu, stanowią o nas i naszej jakości. O ironio!
A to uciekanie od rodziców to jedna z konsekwencji współczesnego poszukiwania siebie i prawa do samostanowienia.
  • Odpowiedz
@MarMac: i o tym jest tez post ( ͡° ͜ʖ ͡°) o hipokryzji. Ten sam facet, który ma dobre serduszko bedzie inaczej postrzegany z dodatkowymi materialnymi kwestiami i bez nich. A przecież o dobre serduszko chodzi a nie o bycie materialistką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vauecki: xD Przecież nie poleciały na samochód tylko posiadanie tego auta o czymś świadczy. Skoro kogoś stać na furę czy mieszkanie to znaczy, że ma coś do zaoferowania więcej niż siedzenie przed kompem i oglądanie netflixa bo jakoś do tego doszedł, więc automatycznie jest lepszym potencjalnym partnerem niż piwniczak blackpillowiec

Prościej chyba się nie da. Obudźcie się w końcu bo każda relacja, czy to z kobietą czy z kolegą to
  • Odpowiedz
@vauecki: ja też lubię zaradne laski. Powód jest prosty, nie będę jej utrzymywać bo chce pożyć i spełniać swoje marzenia. Dlatego jestem z dziewczyną ktora dobrze zarabia i nie muszę jej na wszystko dawać. Wyznaje partnerstwo a nie sponsoring kury domowej.

Zapominacie że pieniądze są efektem ubocznym charakteru i zaradności, no chyba że ojciec ma firmę i odziedziczykes kasę. W większości przypadków jedno wynika z drugiego.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: no nie poleciały na samochód ale swiadomosc posiadania go zmienia diametralnie obraz tego samego faceta. Samochod za 5koła czy kawałek mieszkania za 1,5koła. Jestem mordo obudzony, uwierz mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zapominacie że pieniądze są efektem ubocznym charakteru i zaradności, no chyba że ojciec ma firmę i odziedziczykes kasę. W większości przypadków jedno wynika z drugiego.


@rafal-heros: I własnie dla kobiet które maja takie zdanie o facetach chłopaczki '3k zł netto' wydaja cała kase zeby sie przypodobac. Laska mysli ze gosc jest zaradny, on takiego udaje i sie wszyscy swietnie bawią.
  • Odpowiedz
dążenie do indywidualizacji za wszelką cenę i właśnie tej niezależności, nawet jeśli wymaga to od jednostki bycia zupełnie takim samym jak cała reszta i podążania za trendami.


@welin: i przy okazji totalnie bezsensownych ruchów, bo jak wyżej napisałem - chyba widać co się bardziej opłaca. Będąc na wynajmie cały czas ładujesz komuś w kieszeń hajs albo spłacasz mu kredyt i tego nie przeskoczysz.

A to uciekanie od rodziców to jedna z konsekwencji współczesnego poszukiwania siebie i prawa do
  • Odpowiedz