Wpis z mikrobloga

@Zgagulec: Kiedyś mieszkałem w ~70m2 z ogrzewaniem z osiedlowej kotłowni. Samo mieszkanie miało schrzanioną izolację termiczną i koszty ciepła (CO+CWU) dla dwóch osób oscylowały pomiędzy ~100zł/mies. latem do ~800zł/mies. podczas srogiej zimy.

@stefan_pmp: Prawdopodobnie na wejściu do mieszkania będzie licznik zużytego ciepła przy czymś w rodzaju logotermy, więc raczej jedynym ewentualnym miejscem na wałki będzie sama konstrukcja cennika.
@Zgagulec coś dużo ci podają wszyscy ale nie wiem. Ja grzejąc piecem gazowym CW i CO za gaz płacę 160zł miesięcznie w sezonie zimowym czyli teraz przy 100m2, wszędzie podłogowka. Gdzie średnia temperatura powietrza to 23oC. W miesiącach nie grzewczych za podgrzanie samej wody 40zł. Więcej niż ja raczej nie zapłacisz.
Do tej kwoty jeszcze bym musiał dodać prąd na zasilanie pieca, to nie wiem z 5 zł jeszcze.
@Zgagulec: teraz każde nowe osiedle jest ogrzewane własną kotłownią na gaz. Normalnie masz licznik przed mieszkaniem i rozliczasz się, jak za miejskie. Nic nadzwyczajnego. Nie wiem skąd się wzięły wykopki przede mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)