Wpis z mikrobloga

VIDEO<- z kolejnego etapu prac. W skrócie: dodałem indykator kierunku otrzymywania obrażeń, poprawiłem UI i wyświetlanie wyników, rozbudowałem i połatałem mapę, żeby nie wypadać poza nią, dodałem przesyłanie pozycji granatu oraz jego obrażeń zależnych od odległości przeciwnika do granatu, dodałem obrażenia od zanurzenia w wodzie. Te elementy można zaobserwować na dołączonym video. Pokaz jest realizowany na rzeczywistym docelowym serwerze, a nie na lokalnym kompie. Taka ciekawostka dla pracujących w unity3d z fizyka, do ruchu granatu użyłem rigidbody i grawitacji, ale u innego klienta pomimo takich samych parametrów startowych to granat leci w zupełnie inną stroną zwłaszcza podczas odbicia. Dlatego, żeby nie pisać własnej fizyki do granatu, używam u klienta rzucającego granatem rigidbody i jego pozycję przesyłam do pozostałych klientów, oni też używają fizyki, ale przychodzące paczki korygują lot, aby był zbieżny z głównym klientem. #countdownfinalzone #gamedev #unity3d
dziki_dziki - VIDEO<- z kolejnego etapu prac. W skrócie: dodałem indykator kierunku o...

źródło: comment_16097746481k0HoxrQxc6c2yjAnIfru1.jpg

Pobierz
  • 6
@Mar3czek: Możliwe, że w 1 osobie będą wiarygodniejsze, no bo one pokazują po prostu kąt gracza w stosunku do agresora, umiejscowienie indykatora wzoruje na warzone, tam on jeszcze zanika, ma siłę świecenia od obrażeń oraz jest wielowątkowy tzn mogą się pojawić dwa indykatory z różnych kierunków jak jest dwóch agresorów, z pewnością go będę dopracowywał tu jest on zaimplementowany w podstawie, że działa i czeka na dopieszczenie. Na obrzeżach ekranu może