Wpis z mikrobloga

#aliexpress #tracking
Przedstawię od razu o co mi chodzi. Numer trackingowy podany przez Chińczyka to 00459007738911021935 (Aliexpress Standard Shipping). Problem jest taki, że paczkę zamówiłem do paczkomatu na ulicę Pu...5, a na AliExpress adres wysyłki który widnieje jest moim domowym, na Ko..13. Wpisując numer w e-monitoring wychodzi mi, że paczka będzie poruszała się kurierem Pocztex. Chińczyk upiera się że wysłał to na Pu...5. Jeśli tak jest, to zakładam że nikt tego z Pocztexu na Paczkomat nie przekieruje tylko paczka utknie a ja stracę kilkanaście/kilkadziesiąt dni i (możliwie) pieniądze? Jak mam interpretować taką sytuację?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ak mam interpretować taką sytuację?


@XkemotX:

aliexpress zdecydowalo, ze paczka nie moze byc nadana do paczkomatu i przekierowali ja na adres domowy. Chinczyk (sprzedawca) nic nie majstrowal.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sylwek2k To mnie trochę uspokaja. To strasznie mała rzecz więc zastanawia mnie czemu w sumie nie mogli tego nadać do paczkomatu, no ale cóż.. oby doszło.
  • Odpowiedz
@XkemotX: kiedyś były problemy z wysyłką pocztą na paczkomat ale po kilku zgłoszeniach i naszej interwencji to poprawili i już się praktycznie nie zdarza. Powinno dojść na domowy bez problemów, tak jak napisał wyżej sylwek2k
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@AliPaczka
@sylwek2k A myślicie że ma sens dzwonienie na infolinię poczty żeby ogarnąć czy jest dobrze zaadresowana? Jeśli mieliby problem a jest tam podany mój nr. tel oraz adres e-mail to by się skontaktowali że paczka lata po złym adresie?
  • Odpowiedz
@XkemotX nie ma sensu, czy zadzwonią w sytuacji błędnego adresu zależy od listonosza lub pracownika UP. Zwykle awizują i możesz odebrać na poczcie. Obserwuj śledzenie i będzie wszystko okej
  • Odpowiedz
Ja mam teraz problem z przesyłką. Miała trafić do paczkomatu i tak też ją pierwotnie wysłał. Tylko chyba coś spier...ił i ją zwrócili do nadawcy. Potem wysłał ją ponownie tylko że na adres paczkomatu rejestrowaną, która miesiąc szła i teraz jest na Litwie. Teraz problemem będzie ją jakoś przechwycić jak dojdzie do mojego miasta. Nowego numeru nadania nie podał na Aliexpress w zakładce śledzenie. Czy na się jakoś przekierować Polecony na automat
  • Odpowiedz
@prlw123: Coś czułem żeby opisywać sytuację bo może się komuś przydać, ale koniec końców tego nie zrobiłem. Prawdziwy adres to ten który pokazuje AliExpress, przynajmniej przy wysyłce Aliexpress Standard Shipping. Rzecz przyszła kurierem na domowy.
  • Odpowiedz
@XkemotX: Ja mam adres paczkomatu,w szczegółach zamówienia, a mieszkam kilkanaście kilometrów od niego.Mam nadzieje,że jednak przyjdzie mi na adres domowy.Dobrze,że to pierdoła za kilka złotych.
  • Odpowiedz
@prlw123: To słaba sprawa. Najlepiej jeśli przyjdzie do Polski i pojawi się do śledzenia przez inpost/pocztę polską od razu wal do kuriera/na infolinię. Jeśli masz adres paczkomatu i normalny numer to oznaczałoby to chyba że wysłali to normalnie na adres paczkomatu, ale nie współpracując z inPostem.
  • Odpowiedz
@XkemotX: Oczywiście jak Chińczyka zapytałem,ten żrnie glupa,że wszystko jest dobrze.Jutro pójdę na pocztę,koło tego paczkomatu i zapytam co się da z tym zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kupiłem potem maski i normalnie do paczkomatu jest nadane..
  • Odpowiedz