Wpis z mikrobloga

Witam, jestem na etapie poszukiwania samochodu, bo tym razem już sobie bez niego nie poradzę (szukam mieszkania poza centrum). Niestety sytuacja jest taka, że koszty ubezpieczenia czegokolwiek ciekawego są dla mnie horrendalne (uk here). Moje wymagania: nie starsze niż 2013, przebieg do 80k mili, cena do 5000 GBP.
Zrobiłem sobie porównanie i jedyne samochody jakie znalazłem z ubezpieczeniem poniżej 1000 GBP to są: Kia Picanto, Hyundai i10, Fiat 500, Peugeot 108, Toyota Aygo, Peugeot 208, Kia Rio, Nissan Micra, Nissan Note, Renault Clio, Toyota Yaris, Fiat Punto, Vauxhall Corsa, (Vauxhall Corsa i Seat Ibiza na granicy). Gdyby nie ubezpieczenie to brałbym pod uwagę też Citroena DS3, Fiata Bravo i Skodę Fabię.
Zrobiłem sobie też listę wyposażenia, które warto by mieć: klimatyzacja, el. szyby, port USB do ładowania, centralny zamek, hill holder, sterowanie na kierownicy (nic specjalnego). Patrzyłem też na niezawodność i potencjalne koszty napraw. Patrząc na to wszystko takim złotym środkiem wydaje mi się Hyundai i10.
Kierowca: 26 lat, mam prawko od 8 lat, ale polskie, niestety wynika z tego, że żadnych zniżek bo samochody, którymi jeździłem nie były zarejestrowane na mnie. Większość czasu pewnie będę poruszać się w mieście - Birmingham, Coventry, ale chciałbym też regularnie zwiedzać mniej dostępne części Anglii, gdzie nie dostanę się transportem zbiorowym.
Mam taki dodatkowy wymóg, który trudno spełnić w tym przedziale cenowym: frajda z jazdy i aby samochód nie wyglądał super tanio z zewnątrz (jakbym chciał podjechać po dziewczynę ((oo))) oraz dał radę dojechać do Szkocji. Gdybym kupował sercem to wybrałbym DS3, ale koszt ubezpieczenia jest zdecydowanie zbyt wysoki (£1100).
Budżet (maksymalny z ubezpieczeniem itd.): £6000
Z chęcią wysłucham uwag i innych propozycji (może coś przeoczyłem, aczkolwiek jak widać w załączonym excelu, naprawdę starałem się wziąć wszystko pod uwagę -> ubezpieczenie, wyposażenie, niezawodność, koszty napraw, eksploatacja, nie zbyt plastikowe wnętrze).
Excel
#samochody #cokupic #jakisamochod #hyundai #kia #uk #ubezpieczenie #pierwszysamochod

Jaki samochód wybrać? (ubezpieczenie, eksploatacja, wyposażenie, frajda, niezawodność)

  • Hyundai i10 28.2% (24)
  • Kia Picanto 4.7% (4)
  • Kia Rio 11.8% (10)
  • Fiat 500 14.1% (12)
  • Renault Clio 22.4% (19)
  • Toyota Aygo 12.9% (11)
  • Inne (napisz w komentarzu) 5.9% (5)

Oddanych głosów: 85

  • 32
@Davidvia0: @Davidvia0: od razu powiem tak - na pierwsze auto bierz samochód za 500F i tyle, ze swojego doświadczenia polecam jariskę. Na lepsze auto przyjdzie czas za 2-3 lata, kiedy za ubezpieczenie bedziesz placił grosze.

Mam taki dodatkowy wymóg, który trudno spełnić w tym przedziale cenowym: frajda z jazdy i aby samochód nie wyglądał super tanio z zewnątrz (jakbym chciał podjechać po dziewczynę ((oo)))


@Davidvia0:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Davidvia0: podaj jakieś podstawowe info nt. Siebie tak co by można potestowac ile ubezpieczenia wyjdą. Lubię grzebać jak boomer na autotraderze to sobie poszukam czegoś ciekawego dla ciebie po robocie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Davidvia0: Spoko pytanie czy warto dac na to 5k. Jak będziesz się tym mało przemieszczać i planujesz robić 5-6k mil rocznie to weź jakieś gowno za 500-1000 ubezpiecz tanio i tyle. #!$%@? jeden wie jak w tym roku to będzie wyglądać a przynajmniej zniżki nabijesz. Nie pchalbym się w miniauta za 5k raczej. Stara Fiesta i elo
@Davidvia0: Może dziwna opinia, ale ciekawie wygląda tu fiat 500. Spełnia zdecydowaną większość tych kryteriów. Z własnego doświadczenia powiem, że jeździ się tym całkiem przyjemnie (zwłaszcza na krótkie trasy), silnik 1.2 to pewniaczek natomiast zwłaszcza na autostradzie brakuje czasem mocy (albo trzeba go kręcić bardzo wysoko), nie wiem jak inne silniki. Jedyny minus, ale duży, to po 2 latach zepsuł się zamek centralny i to chyba popularna usterka bo znajoma znajomej
@tomislawniepelka: Nie mam żadnych wyraźnych preferencji, aczkolwiek Corsa D mi się średnio podoba z wyglądu (Corsa E, która może być poza moim budżetem jest bardzo spoko). @Pietal: Rozumiem ten argument, chodzi o to, że chciałbym mieć trochę frajdy i wiem, że to głupio brzmi - ale nie wstydzić się za auto (presja środowiska).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Davidvia0: No jak uważasz. Będę w domu to rzucę okiem. Sprawdź sobie z ciekawości ceny ubezpieczeń Toyoty Celica. Wiem że wiekowo starsze ale z tego co pamiętam to są na nie tanie ubezpieczenia relatywnie a frajda duuuuzo większa niż te małe autka plus z wyglądu super dla młodej osoby bo stawiam że jesteś nastolatkiem/wczesne20
Każdy z wymienionych samochodów to niestety śmieć, który nie da żadnej frajdy ani komfortu. Lepiej kupić coś starszego ze średniej półki i dorzucić troche do ubezpieczenia. Możesz też pokombinować z polisa bo są pewne triki, które moga znacząco obniżyć cene. Mieszkasz w Birmingham?
@Davidvia0 Odezwij się wieczorem na pw to zrobie Ci wycene i zobaczymy ile uda się zejść z tego co masz obecnie. Przejrzysz sobie wszystkie informacje i sam zdecydujesz co zostawisz, a co Ci nie pasuje. Oczywiście za darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°)