Wpis z mikrobloga

Witam, jestem na etapie poszukiwania samochodu, bo tym razem już sobie bez niego nie poradzę (szukam mieszkania poza centrum). Niestety sytuacja jest taka, że koszty ubezpieczenia czegokolwiek ciekawego są dla mnie horrendalne (uk here). Moje wymagania: nie starsze niż 2013, przebieg do 80k mili, cena do 5000 GBP.
Zrobiłem sobie porównanie i jedyne samochody jakie znalazłem z ubezpieczeniem poniżej 1000 GBP to są: Kia Picanto, Hyundai i10, Fiat 500, Peugeot 108, Toyota Aygo, Peugeot 208, Kia Rio, Nissan Micra, Nissan Note, Renault Clio, Toyota Yaris, Fiat Punto, Vauxhall Corsa, (Vauxhall Corsa i Seat Ibiza na granicy). Gdyby nie ubezpieczenie to brałbym pod uwagę też Citroena DS3, Fiata Bravo i Skodę Fabię.
Zrobiłem sobie też listę wyposażenia, które warto by mieć: klimatyzacja, el. szyby, port USB do ładowania, centralny zamek, hill holder, sterowanie na kierownicy (nic specjalnego). Patrzyłem też na niezawodność i potencjalne koszty napraw. Patrząc na to wszystko takim złotym środkiem wydaje mi się Hyundai i10.
Kierowca: 26 lat, mam prawko od 8 lat, ale polskie, niestety wynika z tego, że żadnych zniżek bo samochody, którymi jeździłem nie były zarejestrowane na mnie. Większość czasu pewnie będę poruszać się w mieście - Birmingham, Coventry, ale chciałbym też regularnie zwiedzać mniej dostępne części Anglii, gdzie nie dostanę się transportem zbiorowym.
Mam taki dodatkowy wymóg, który trudno spełnić w tym przedziale cenowym: frajda z jazdy i aby samochód nie wyglądał super tanio z zewnątrz (jakbym chciał podjechać po dziewczynę ((oo))) oraz dał radę dojechać do Szkocji. Gdybym kupował sercem to wybrałbym DS3, ale koszt ubezpieczenia jest zdecydowanie zbyt wysoki (£1100).
Budżet (maksymalny z ubezpieczeniem itd.): £6000
Z chęcią wysłucham uwag i innych propozycji (może coś przeoczyłem, aczkolwiek jak widać w załączonym excelu, naprawdę starałem się wziąć wszystko pod uwagę -> ubezpieczenie, wyposażenie, niezawodność, koszty napraw, eksploatacja, nie zbyt plastikowe wnętrze).
Excel
#samochody #cokupic #jakisamochod #hyundai #kia #uk #ubezpieczenie #pierwszysamochod

Jaki samochód wybrać? (ubezpieczenie, eksploatacja, wyposażenie, frajda, niezawodność)

  • Hyundai i10 28.2% (24)
  • Kia Picanto 4.7% (4)
  • Kia Rio 11.8% (10)
  • Fiat 500 14.1% (12)
  • Renault Clio 22.4% (19)
  • Toyota Aygo 12.9% (11)
  • Inne (napisz w komentarzu) 5.9% (5)

Oddanych głosów: 85

  • 32
@Kl00cha: Rozważałem Fiata 500, ale co mi trochę przeszkadza jest brak miejsca na przewiezienie czegokolwiek (oczywiście rzadko będzie się to zdarzało, ale jednak czasem przydatna sprawa). Aczkolwiek fakt, jest stylowy i z tym mocniejszym silniczkiem (chyba 80-90KM) nawet przyspiesza całkiem nieźle.
@Davidvia0: Z tym miejscem to prawda, sam mam fiata punto grande i niby samochód niewiele większy ale różnica w ładowności po złożeniu tylnej kanapy jest kolosalna. No i listwy czy rury 2,5 metra do punta wchodzą bez problemu, a w 500 trzeba by wystawiać przez okno :/
@Pietal: Hej, jakbyś miał czas to z chęcią zobaczę czy coś ciekawego znalazłeś ;p A tak trochę poza tematem, to jest oferta Seata Mii elektrycznego w personal leasing za około 180 funtów miesięcznie (2-letni leasing) - i ciekawie wygląda to ...