Wpis z mikrobloga

  • 249
#cocacola #heheszki #podatki #bekazpodludzi
Gdy drożały fajki to cały wykop wiwatował jednym głosem, "hip hip hura, palących powinno się je***, potem leczo się z moich podatkuf chrum chrum". Kiedyś nie wytrzymałam i wplątałam się w dyskusję z jakimś młotem, do którego nie docierało, że każdy ma niezdrowe nawyki, z których można ciągnąć sobie dodatkową kasę w postaci podwyżek podatków w razie potrzeby i przyjdzie kiedyś pora na inne produkty. Chciałam w tym miejscu serdecznie pozdrowić tego pana i mam nadzieję, że lubił słodkie napoje. ( )

Wcale mi Was nie żal xDD
  • 42
  • Odpowiedz
@indeeed: z papierosami sobie poradziłem dzięki Ukraińcom i osiedlowym skręcaczom xd
Jak przyjechali to byly po 6zł i co rok 1zł w górę. Teraz ukrainskie są po 10zł a z dzielincy skręcona paczka z ich tytoniu 5-5,50zł. Palą się, nie śmierdzą i nie kaszle więc spoko.

Oby sie znalazł jakis parafialny hurtownik co bedzie sprowadzal to co tansze w innych panstwach albo sami zrobią ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@indeeed: Tyle, że picie takich napojów, choć niezdrowe, to jest to jeden z sposobów zaspokajania podstawowej potrzeby fizjologicznej jaką jest pragnienie, a palenie nie ma sensu od samego początku. Istnieje pewna różnica między tymi niezdrowymi nawykami, #!$%@?ąc od samej sensowności takich podatków.
  • Odpowiedz
@Dacir: "Jest tylko jeden sposób by zabić kapitalizm: podatki, podatki i jeszcze raz podatki"

Karol Marks

Rozumiem że jak przytoczyłem cytat Karola Marksa twórcy socjalizmu, to mam teraz rację? Jeśli chodzi o Jean Baptiste Say to mniej więcej kojarzyłem kto to był i sobie jeszcze wyguglowałem żeby wiedzieć dokładniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@indeeed O ile podwyżkę na papierosy w jakimś stopniu rozumiem, bo w górę poszedł tytoń czy gilzy, to na napoje już nie. Czym różni się cukier z coli od tego z batonika, czekolady czy jogurtu?
Państwo z kartonu i gówniane prawo
  • Odpowiedz
@indeeed O ile podwyżkę na papierosy w jakimś stopniu rozumiem, bo w górę poszedł tytoń czy gilzy, to na napoje już nie. Czym różni się cukier z coli od tego z batonika, czekolady czy jogurtu? Państwo z kartonu i gówniane prawo


Czym się różni chęć zapalenia od chęci zjedzenia przetworzonej sałatki warzywnej? Jedzenie oleju rzepakowego który zajmuje x% jej składu jest zdrowe? Niech ludzie jedzą surowe warzywa, a nie mają nadwagę, cukrzycę
  • Odpowiedz
@Bellissimo: najpierw jednym pasuje podatek nałożony na papierosy, później innym na napoje słodzone, a następnie część ludzi będzie się zgadzała z podatkiem na batony, ciastka i inne słodycze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz